| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek finansowy > Polska będzie musiała oszczędzać

Polska będzie musiała oszczędzać

Polska przystąpiła do paktu fiskalnego, który zobowiązuje do oszczędzania. Narzucenie nam szczególnej dyscypliny finansowej nie oznacza braku problemów z oszczędzaniem. Rozsądny oszczędzający nie powinien wydawać więcej niż zarabia.

W efekcie tempo wzrostu gospodarczego zwolniłoby i nastąpiłby wzrost bezrobocia, a i tak w lutym sięgnęło ono 13,2 proc.

Jeżeli będzie powracać więcej emigrantów, to bezrobocie może znacząco wzrosnąć.  Bezrobocie jest naszym wielkim problemem, zarówno ekonomicznym, jak również społecznym, z którym żaden rząd nie umiał się dotychczas rozprawić.

Tymczasem trwają prace nad wydłużeniem wieku emerytalnego. Tylko, czy znajdzie się praca dla ludzi po 65 roku życia? Przed systemowym rozwiązaniem problemu braku pracy takie działania nie mają sensu.

Polecamy serwis: Kredyty

Pogorszyły się nastroje wśród menedżerów logistyki, oceniających koniunkturę w polskim przemyśle. Będący ich miarą indeks PMI spadł znacząco i obecnie znajduje się na granicy między recesją a wzrostem.

W Stanach Zjednoczonych o 227 tys. osób wzrosło zatrudnienie w sektorze pozarolniczym. Stopa bezrobocia pozostała na poziomie 8,3 proc. Zmniejsza się więc prawdopodobieństwo uruchomienia kolejnego etapu dodruku pieniądza, określanego mianem luzowania ilościowego. Dowodzi to poprawy koniunktury za Oceanem, w przeciwieństwie do Europy, której finanse publiczne są trwonione przez lewicujące rządy na rozbudowane świadczenia socjalne. Efekty takich działań są już nader bolesne i mogą prowadzić do rozpadu struktur europejskich. Oszczędzanie nie powinno być równoznaczne z altruizmem.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK