| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek finansowy > Fundusze inwestycyjne zyskały w pierwszym kwartale

Fundusze inwestycyjne zyskały w pierwszym kwartale

Wyraźny wzrost jednostek funduszy inwestycyjnych w I kwartale zawdzięczać możemy zwłaszcza dobrym marcowym wynikom funduszy inwestujących w walory spółek powiązanych z rynkiem nieruchomości. To zasługa poprawy koniunktury na rynku akcji.

W tym roku najwięcej można było zarobić kupując portfel spółek z indeksu WIG-Spożywczy (blisko 22%). WIG-Informatyka jest najsłabszym indeksem branżowym i traci 2,6%. WIG-Deweloperzy jest symbolicznie pod kreską, WIG-Budownictwo zyskuje ponad 17%. Walory blue chips idą w górę od końca 2009 r. 4,5%, mid-caps idą w górę o 6,4%, a small-caps o 12,1%.

Zobacz też: Najwięcej zyskały fundusze akcji europejskich

Wyniki najlepszych funduszy papierów dłużnych były w marcu 4 razy lepsze niż najgorszych, które przyniosły jedynie 1% zysku. W przypadku podmiotów pieniężnych i gotówkowych różnice między skrajnymi wynikami były 10-krotnie. Najgorszy fundusz zyskał 0,2%, najlepszy 2%. Po I kwartale rezultaty podmiotów krajowych papierów dłużnych wahają się od nieco ponad 2% do 6,6%. W przypadku funduszy gotówkowych i pieniężnych najsłabsze w tym roku zyskują niej niż 1%, najlepsze – znacznie ponad 3%. Te dysproporcje są związane z sytuacją na rynku papierów dłużnych, która daje możliwości wykazania się zarządzającym. Mają szanse zyskiwać nie tylko na obligacjach skarbowych, ale też przedsiębiorstw, mogą zajmować pozycje nie tylko w oczekiwaniu na przesunięcia całej krzywej rentowności, ale też względem tego, jak będzie zmieniać się jej nachylenie.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK