| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rodzaje funduszy > Fundusze rynku pieniężnego

Fundusze rynku pieniężnego

Fundusze rynku pieniężnego inwestują w ściśle określone, bezpieczne rodzaje lokat, są to najczęściej obligacje skarbu państwa i bony skarbowe. Ze względu na bardzo bezpieczny charakter inwestycji, są one konkurencją dla lokat bankowych.

Fundusze rynku pieniężnego zaliczane są do najbezpieczniejszych funduszy inwestycyjnych. Inwestują one głównie w krótkoterminowe instrumenty dłużne wystawiane przez skarb państwa, banki, duże spółki publiczne. Fundusze rynku pieniężnego kupują głównie krótkoterminowe papiery o terminie zapadalności od jednego dnia do jednego roku, a także instrumenty o dłuższych terminach wykupu i oprocentowaniu zmiennym.

Fundusze te zyskują zwykle większą popularność podczas okresu dekoniunktury giełdowej, gdy lokowanie oszczędności w fundusze mające w swoich portfelach akcje spółek giełdowych obarczone jest dużym ryzykiem.

 Fundusze tego rodzaju bardzo często służą do zagospodarowywania nadwyżek finansowych i pod tym względem są alternatywą dla krótkoterminowych lokat bankowych.

Porównaj oferty funduszy 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł M. Lipnicki

Pisarz i trener biznesu z prawie 30-letnim stażem, aktor, prezenter TV. Szkoli przedstawicieli firm i urzędów w kraju i za granicą. Przygotowuje i prowadzi wyłącznie własne programy autorskie; niektóre z nich miały po kilkaset edycji. Liczba Uczestników jego szkoleń i sympozjów to ponad 2000 osób rocznie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK