| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rodzaje funduszy > Jakie są najlepsze fundusze parasolowe?

Jakie są najlepsze fundusze parasolowe?

Poznaj zestawienie funduszy parasolowych, sporządzone przez ekspertów z Open Finance. Dowiedz się, co decyduje o tym, który fundusz jest najlepszy? Najlepiej wypadł KBC FIO, osiągając 12 pkt., ale walka o podium była zaciekła i tuż za tym funduszem uplasował się ING SFIO z wynikiem 11,5 pkt.

Do oceny kosztów zarządzania posłużono się wskaźnikiem TER (Total Expense Ratio), który pokazuje, jaki rzeczywisty procent aktywów funduszu stanowiły koszty operacyjne w danym okresie sprawozdawczym – w tym przypadku to drugie półrocze 2010 roku. Z kolei przy prowizjach od zakupu jednostek uczestnictwa pod uwagę wzięto maksymalne, dopuszczalne statutami funduszy stawki. Nie uwzględniono żadnych promocji czy warunków obowiązujących u wybranych dystrybutorów lub określonych kanałów sprzedaży. Warto pamiętać, że część funduszy można nabyć, nie płacąc prowizji w ogóle, korzystając z internetowych systemów transakcyjnych, udostępnionych przez niektóre banki i towarzystwa funduszy inwestycyjnych na ich stronach www.

Im więcej subfunduszy występuje, tym lepiej. Atrakcyjność funduszu parasolowego z zaledwie dwoma czy trzema subfunduszami jest raczej niewielka. Zdecydowanie wyżej oceniane są fundusze z szerszą paletą strategii inwestycyjnych do wyboru. Za ważny czynnik uznano też obecność pod parasolem subfunduszu rynku pieniężnego. Jest on bardzo przydatny jako funduszowy odpowiednik lokaty bankowej. Zwłaszcza w trudnych chwilach, gdy ceny akcji topnieją, może posłużyć jako bezpieczna przystań dla kapitału, i to bez konieczności opuszczania parasola, chroniąc przed fiskusem dotychczas wypracowane zyski.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawno-Rachunkowa "Kliman-Rola"

Nasza Kancelaria oferuje doradztwo prawne osobom fizycznym oraz zapewnia obsługę prawną przedsiębiorstw, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, fundacji i stowarzyszeń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »