| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rodzaje funduszy > Jakie wyniki osiągnęły fundusze inwestycyjne zamknięte w styczniu?

Jakie wyniki osiągnęły fundusze inwestycyjne zamknięte w styczniu?

Styczeń na rynkach akcyjnych nie należał do wyjątkowych. Na początku zeszłego miesiąca można było zaobserwować tzw. efekt stycznia. Czy wiesz, jak duży miał zasięg? Dowiedz się, jak eksperci wycenili certyfikaty FIZ.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, ok 2011 powinien okazać się dobry dla akcji i w związku z tym warto przeważać tę klasę aktywów. Najciekawsze nadal wydają się akcje z krajów takich jak Indie, Chiny, USA czy Brazylia. Jednak w odróżnieniu od sytuacji z poprzednich lat, w Chinach i Brazylii spółki należy wybierać bardzo selektywnie. Uwzględniając ostatnie zawirowania wokół sytuacji krajów europejskich, wydaje się, że bardzo ciekawą propozycją są akcje spółek hiszpańskich. Indeks Ibex jest historycznie niezmiernie tani, także w stosunku do innych indeksóhttp://akuku.infornext.pl/admin/prado3/app/flamenco/index.php?page=SectionNews&PHPSESSID=ungkiqmhuq3roomlt87cqb0g00w. Jednocześnie stopa dywidendy w okolicy 5%, a dla niektórych spółek nawet 8%, gwarantuje, że ryzyko zajmowania długich pozycji jest niewielkie w porównaniu z potencjałem wzrostu ich wartości. W 2011 roku należy przeważać rynek rosyjski, gdzie wyceny spółek są bardzo niskie, a potencjał ich rozwoju – ogromny.

Dowiedz się także: Dlaczego większa opłata za zarządzanie oznacza mniejsze zyski z funduszy inwestycyjnych?

Na dzień 31 stycznia 2011 r. dokonano kolejnej, miesięcznej wyceny certyfikatów inwestycyjnych Investor Gold Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego, zgodnie z którą wartość jednego certyfikatu ustalono na kwotę 2.430,81 zł, co oznacza spadek o 11,56% w stosunku do wyceny z 31 grudnia. Od początku działalności Fundusz uzyskał stopę zwrotu w wysokości 143,08%.

W styczniu wycena certyfikatów Funduszu spadła o 11,56%. Na wynik Funduszu najistotniejszy wpływ miała największa od roku korekta spółek wydobywczych, która przebiegała równolegle do spadku kwotowań kruszców. Jednak coraz słabsze wyceny złotych spółek miały dużo większą dynamikę niż regres złota. Spowodowało to, że spółki wydobywcze znajdują się na poziomach odpowiadających złotu kwotowanemu po 1100 USD. Dlatego można domniemać, że poziomy wybranych akcji są bardzo atrakcyjne i zachęcają do akumulacji. Również wskaźniki techniczne wskazują na skrajne wyprzedanie, co powinno zaowocować dynamicznym odbiciem. Ponadto ostatnie sesje stycznia wskazują na wyczerpywanie się potencjału spadkowego złota i srebra. Wskazuje na to analiza sentymentu uczestników rynku do złota oraz pojawienie się informacji, że za gwałtownym obsunięciem cen złota w ostatnim tygodniu stycznia stał Daniel Shak, który obrał ekspozycję na wzrosty cen złota, lewarując swój portfel osiemdziesięciokrotnie.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Da Wanda

DaWanda to platforma online z produktami hand-made i designem.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK