| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rodzaje funduszy > Ile można zarobić z funduszami private equity?

Ile można zarobić z funduszami private equity?

Fundusze private equity mogą przynieść bardzo duże zyski, mimo że są to fundusze aktywów niepublicznych. Działają one w niedalekim sąsiedztwie rynku giełdowego.

Takie fundusze emitują certyfikaty inwestycyjne, które są udziałowymi papierami wartościowymi, analogicznie jak akcje. Mogą być sprzedawane w ofertach niepublicznych, jak również w ofertach publicznych, gdzie dostęp do nich posiada każdy inwestor.

Polecamy serwis: Kredyty

Przykładem funduszu private equity, który znajduje się w zasięgu ręki każdego, jest Investor Private Equity FIZ, noszący wcześniej nazwę Investor LBO FIZ, który został utworzony w 2007 roku przez Investors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA. Fundusz może nabywać akcje i udziały w spółkach ze środków zebranych od inwestorów, jak również korzystając z pożyczki bądź kredytu bankowego. Dzięki temu, że certyfikaty funduszu Investor Private Equity FIZ są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, inwestor ma możliwość zamknięcia inwestycji i wycofania pieniędzy w dowolnym dniu. Każdy może również stać się uczestnikiem funduszu w dowolnym czasie, kupując certyfikaty w trakcie sesji na rynku notowań ciągłych GPW.

Fundusz Investor Private Equity zajął wysoką lokatę wśród najzyskowniejszych polskich funduszy, pod względem rentowności za okres trzyletni. Stopa zwrotu na poziomie 46% za 3 lata daje mu szóstą pozycję wśród najlepszych funduszy polskiego rynku za ten okres. Dobry wynik został osiągnięty dzięki trafnym inwestycjom w spółki niepubliczne. 

Inwestorzy mieli już okazję zrealizować zyski – w grudniu 2010 r. można było złożyć wniosek o umorzenie certyfikatów. Jak się okazało, niewielu zdecydowało się na wyjście z inwestycji, co świadczy o zaufaniu do zarządzających funduszem. I słusznie, bowiem w portfelu funduszu znajdują się bardzo dobre spółki, dające szansę na wysokie zyski w przyszłości.

W dniach 7-31 stycznia 2011 r. prowadzone są zapisy na certyfikaty inwestycyjne serii D funduszu Investor Private Equity. Cena emisyjna wynosi 1456,10 zł za jeden certyfikat.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK