| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rodzaje funduszy > Jakie stopy zwrotu przyniosły fundusze hedgingowe w listopadzie 2010?

Jakie stopy zwrotu przyniosły fundusze hedgingowe w listopadzie 2010?

W listopadzie fundusze hedgingowe nie przyniosły zbyt dużych zysków. Inwestowanie na na giełdach papierów wartościowych było jeszcze mniej rentowne. Jak wynika ze wstępnego raportu firmy Greenwich Alternative Investments, w listopadzie 2010 roku benczmark światowego rynku funduszy hedgingowych – Greenwich Global Hedge Fund Index – wzrósł o 0,1 proc. wobec 2,2 proc. w październiku.

Wśród rynków rozwiniętych najzyskowniejsze w listopadzie okazały się inwestycje funduszy hedgingowych, lokujących w Ameryce Północnej, przynosząc miesięczną stopę zwrotu na poziomie 1,1 proc. Inwestycje, ukierunkowane na rynki rozwinięte w Azji, pozwoliły w listopadzie osiągnąć 0,7 proc. zysku, a w Europie – tylko 0,1 proc. Stratę, stanowiącą 1,0 proc., dały inwestycje ukierunkowane globalnie na rynki rozwinięte. Średnia stopa zwrotu z inwestycji na rynkach rozwiniętych, liczona dla wszystkich regionów, wyniosła w ubiegłym miesiącu 0 proc., podobnie jak w przypadku rynków wschodzących.

Od początku tego roku najwyższą stopę zwrotu na rynkach rozwiniętych uzyskano z inwestycji w Ameryce Północnej i wyniosła ona 8,9 proc. Fundusze lokujące globalnie zarobiły w tym okresie 5,6 proc., w Azji – 5,4 proc. i w Europie – 5,2 proc. Średnia stopa zwrotu za okres 11 miesięcy w tej kategorii funduszy wyniosła 6,7 proc.

Opracowano w oparciu o dane Greenwich Alternative Investments

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK