| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Brakuje chętnych do handlu akcjami

Brakuje chętnych do handlu akcjami

Brak istotnych wydarzeń i informacji oraz oczekiwanie na poważniejszy impuls wprowadziły inwestorów w senny nastrój. Niewiele zmieniło się także po rozpoczęciu sesji na Wall Street. Tamtejsi inwestorzy także nie mieli zbyt wielkiej chęci do zdecydowanego działania.

Główne europejskie parkiety zaczęły dzień nieznacznie nad kreską, zwyżkując po 0,1-0,2 proc. Skala wzrostu szybko jednak powiększyła się do 0,7-0,8 proc. Dość dobre nastroje panowały na giełdach naszego regionu. Indeksy w Bukareszcie i Moskwie zyskiwały po ponad 1 proc., w Sofii i Warszawie po 0,8 proc. W Budapeszcie wskaźnik oscylował w okolicach poniedziałkowego zamknięcia. Jedynie praski PX50 tracił wczesnym popołudniem 0,7 proc. Około godziny 16.30 paryski CAC40 zyskiwał 1,25 proc., londyński FTSE rósł o 1,3 proc., a DAX o 0,4 proc.

Poniedziałkowe odrabianie strat przez wspólną walutę dziś rano zostało przerwane tylko na moment. W pierwszym dniu lutego kurs euro doszedł do 1,385 dolara i dopiero z tego poziomu zaczęło się większe odbicie. W poniedziałek zakończyło się w okolicach 1,39 dolara. Dziś przed południem euro zdołało jeszcze nieco pójść w górę, do 1,395 dolara, jednak większych szans powrotu powyżej poziomu 1,4 dolara raczej nie było widać.

Po wczorajszym pokazie siły dziś nasza waluta odpoczywała i na rynku było dość spokojnie. W przypadku dolara zmiany były bardzo niewielkie. W południe „zielonego” wyceniano na 2,85-2,86 zł. Kurs euro na początku dnia poprawił dwunastomiesięczny rekord słabości, jednak w południe złotemu przyszło bronić się przed powrotem ponad poziom 4 zł za euro. Nasza waluta osłabiała się także nieco w stosunku do franka, którego wyceniano w południe na około 2,7 zł. Do końca dnia sytuacja nie ulegała większym zmianom.

Notowania walut on-line

Sytuacja na warszawskim parkiecie wciąż niezbyt pomyślna dla byków i daleka od wyjaśnienia. WIG20 niewielki wzrost zawdzięczał jedynie spółkom surowcowym, w tym głównie miedziowemu kombinatowi i jego ambitnym planom. Zdecydowanie nie zachwycają obroty, których bardzo niska wartość świadczy o niechęci inwestorów do angażowania w akcje większych kapitałów. Trudno się zresztą temu dziwić, bo niepewność co do perspektyw trendu jest coraz większa. Nie zanosi się na to, byśmy zbliżającą się rocznicę jego trwania obchodzili w szczególnie szampańskich nastrojach.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Meclik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK