| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Dobre wyniki amerykańskich spółek już nie cieszą

Dobre wyniki amerykańskich spółek już nie cieszą

Kryzys zaufania, związany z problemem długów publicznych, coraz częściej daje o sobie znać, toteż czwartkowy wynik JP Morgan, lepszy od konsensusu społecznego, tylko na chwilę poprawił nastroje rynkowe. Podobna sytuacja miała miejsce w środę, kiedy Fed zobowiązało się do dalszego wspierania gospodarki, co tylko na chwilę udobruchało inwestorów.

I tak, zamiast cieszyć się, że JP Morgan wykazał wyższy zysk od spodziewanego, zwrócono uwagę na fakt, że bez poprawy salda odpisów na złe kredyty miałby wynik gorszy niż rok wcześniej. Nie zadowolono się obniżką tempa wzrostu cen producentów, a skupiono się na wzroście inflacji bazowej na poziomie producentów. Zaniepokojono się słabszym od prognozowanego wynikiem sprzedaży detalicznej w czerwcu, choć w skali roku nadal wykazuje ona znaczne przyrosty. Wreszcie entuzjazmu nie wywołały wyniki aukcji włoskich obligacji, choć przyciągnęła ona znaczny popyt. Zamiast tego widoczne były obawy, czy kolejne kraje, takie jak Hiszpania, nie zostaną „zainfekowane” kryzysem dłużnym.

W tych warunkach kolejny dzień z rzędu ostateczny bilans sesji na amerykańskiej giełdzie rozczarował i można przypuszczać, że dziś przełoży się to na atmosferę na rynkach Starego Kontynentu. Tym samym bilans tygodnia będzie dla giełd niekorzystny i przybliża je do wysłania sygnałów, zapowiadających średniookresowe zniżki. Dla S&P 500 barierą, przekroczenie której miałoby takie konsekwencje, jest 1260 pkt. Dla naszego WIG to 46,8 tys. pkt., gdzie przebiega 12-miesięczna średnia.

Dowiedz się także: W jakich okolicznościach rozpoczęła się polska prezydencja w Unii Europejskiej?

Kryzys zaufania, wywołany narastającymi długami publicznymi, coraz częściej daje o sobie znać na rynkach finansowych.

Sprzedaż mieszkań w Singapurze spadła w czerwcu o 25%, w porównaniu z poprzednim miesiącem. Nowego właściciela znalazło 1182 domów, wobec 1575 w maju. Spadek aktywności w tym obszarze odbierany jest jako konsekwencja wprowadzanych środków, mających ograniczyć zwyżkę cen. W II kwartale wyniosła ona 1,9%, w porównaniu z trzema pierwszymi miesiącami tego roku. Była to najmniejsza kwartalna zwyżka od 2 lat. To dobrze obrazuje skalę rozgrzania tamtejszego rynku nieruchomości.

Polecamy serwis: Kredyty

Chiny podejmują walkę ze zwyżką cen mieszkań w mniejszych miastach. Chodzi głównie o ograniczenia, związane z tym, ile lokali może kupić każda rodzina.

Na brytyjskim rynku nieruchomości utrzymuje się stagnacja. Pierwszy raz w tym roku sprzedający lokale mieszkaniowe w Wielkiej Brytanii obniżyli ceny ofertowe. Według Rightmove, serwisu nieruchomościowego w Wielkiej Brytanii, w czerwcu spadły one o 1,6% w skali miesiąca. W porównaniu z tym samym miesiącem 2010 r. zwyżka wynosi 0,1%. Jednocześnie 70% z wystawionych w tym roku na sprzedaż mieszkań wciąż czeka na nowego właściciela.

Zespół Analiz
Home Broker

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magda Stawska

Magda Stawska posiada 20letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w strukturach pionu zasobów ludzkich, jak i pionu ryzyka, zdobywane w Polsce i zagranicą (Austria, Niemcy, Anglia, region Europy Środkowo-Wschodniej). Posiada doświadczenie w różnych branżach, jak bankowość, usługi finansowe, ubezpieczenie, farmacja, telekomunikacja, energetyka, FMCG, produkcja. Kluczowe obszary ekspertyzy to zarządzane zmianą, diagnoza kultury organizacyjnej, projektowanie programów rozwojowych, zarządzanie wiedzą, rozwój kapitału ludzkiego. Specjalistka w dziedzinie międzykulturowych aspektów zarządzania zespołami i wielonarodowych aspektów organizacji. Pasjonatka innowacyjnych rozwiązań́, nowoczesnych technologii i startupów. Mentorka wydarzeń zorientowanych na rozwój innowacyjności i budowanie zespołów (Dragon’s Dean, Warsaw StartUpWeekend) Monitoruje trendy na rynku pracy i wyzwania człowieka w związku z rozwojem nowoczesnych technologii. Autorka programu mentoringu kariery zawodowej Start w Przyszłość́ (StartUpYourFuture) i książki „Alchemia Kariery Kobiety. Daj sobie drugą szansę!” (Wydawnictwo Poltext) Inicjatywy autorskie dedykowane na rzecz aktywizacji kobiet społeczności StartUpWoman w ramach przedsiębiorczości stylu życia i przedsiębiorczości hybrydowej. Założycielka think tanka Start w Przyszłość #StartUpYourFuture. Współuczestniczyła w powstawaniu książki autorstwa Tim Clarka i Bruce Hazen) Business Models For Teams (Penguin Ramdom Hous) Doktorantka zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi badania nad kulturą organizacyjną w polskich instytucjach kultury. Certyfikowana assessor CAACDC (IES) i praktyk Business Model You.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK