| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Wątpliwe odbicie na GPW

Wątpliwe odbicie na GPW

Poniedziałkowa zwyżka notowań na GPW była przede wszystkim zasługą dobrych notowań PKO BP. Wiosenne szczyty dały wsparcie indeksom WIG i WIG20, ale mimo to niedźwiedzie nie dawały za wygraną. Zmiany cen sprawiały wrażenie chwilowego odbicia, a nie trwalszego ruchu w górę.

Taka hipoteza jest tym bardziej realna, że sygnały sprzedaży potwierdziły się w poniedziałek na amerykańskim parkiecie. Po rozczarowujących danych o majowej aktywności przemysłu w rejonie Nowego Jorku, S&P 500 pogłębił zniżkę. Tym samym trudno też mieć wątpliwości co do przełamania wsparcia, jakie na wysokości 1336 pkt. dawał kwietniowy szczyt. Perspektywy nie są w takich warunkach pomyślne, a najbardziej pod presją mogą pozostawać rynki wschodzące. Na ich postrzeganiu cieniem kładą się podwyżki stóp procentowych oraz przecena surowców. Póki co na ich tle wciąż bardzo dobrze radzi sobie warszawska giełda. Podczas gdy w tym roku rozwijające się rynki akcji są trochę pod kreską, GPW nieznacznie zyskuje.

Początek dzisiejszych notowań potwierdza wątpliwości co do znaczenia wczorajszego odbicia na naszym parkiecie. WIG schodzi o 160 pkt. w dół, poniżej 48,8 tys. pkt. Tym samym zbliża się na mniej niż 1% do kluczowego w średnim terminie wsparcia, jakie stanowią górki z I kwartału tego roku. Pokonanie tej bariery umocni tendencję zniżkową. WIG będzie miał wtedy otwartą drogę do 44-45 tys. pkt.

Na rynkach emerging markets panuje niekorzystna sytuacja, wiążąca się z sygnałami do sprzedaży akcji.

Dowiedz się także: Jak mierzyć sukces działań relacji inwestorskich?

W maju indeks nastrojów na amerykańskim rynku nieruchomości utrzymał się na bardzo niskim poziomie 16 pkt. Taką wartość indeks miał po raz 6. w ostatnich 7 miesiącach. Na majowy wynik złożyły się: regres w zakresie spodziewanej sprzedaży nowych domów w kolejnych 6 miesiącach, poprawa wyników bieżącej sprzedaży oraz zainteresowanie kupujących. Dziś poznamy kwietniową aktywność w zakresie liczby rozpoczętych budów w USA i wydanych pozwoleń na budowę.

Polecamy serwis: Lokaty

U nas natomiast trwa publikacja wyników za I kwartał przez deweloperów. Robyg wykazał jedynie 5,9 mln zł zysku brutto ze sprzedaży wobec 16,6 mln zł rok wcześniej. Polnord na tym poziomie miał 5,7 mln zł, w porównaniu z 7,1 mln zł. W przypadku LC Corp nastąpiła zniżka z 22,6 mln zł do 19,7 mln zł. Dwie ostatnie firmy znacznie lepiej wypadły pod względem zysków netto, ale nie wynika to z działalności, związanej ze sprzedażą mieszkań.

Zespół Analiz
Home Broker

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na amerykańskim rynku nieruchomości brakuje powodów do poprawy nastrojów inwestycyjnych.
Na amerykańskim rynku nieruchomości brakuje powodów do poprawy nastrojów inwestycyjnych.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Strefy Nieruchomości

Blog

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK