REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pomyślne dane zachętą do ryzyka

Strumień pieniędzy wpadających do funduszy akcyjnych na świecie jest dowodem na globalny apetyt na ryzyko.
Strumień pieniędzy wpadających do funduszy akcyjnych na świecie jest dowodem na globalny apetyt na ryzyko.

REKLAMA

REKLAMA

Z najnowszych danych wynika, że w tygodniu zakończonym 12 stycznia do funduszy akcyjnych na świecie, w dużej mierze na rynki rozwinięte, napłynęło 5,4 mld USD. Coraz więcej osób inwestuje w agresywne, światowe fundusze, co w połączeniu z optymistycznymi doniesieniami gospodarczymi, przerastającymi oczekiwania wynikami amerykańskich spółek za IV kwartał 2010 r. oraz stabilizacją w kwestii kryzysu zadłużenia w Europie sprawia, że wśród inwestorów dominuje pozytywne nastawienie do giełdy.

Wyniki gospodarek, choć nie zawsze lepsze od oczekiwań, to jednak nadal potwierdzają utrzymujące się ożywienie koniunktury. Pierwsze spółki w USA, reprezentujące najważniejsze branże, które podały rezultaty za ostatnie 3 miesiące minionego roku, pozytywnie zaskakiwały. Tak było z finansowym JP Morgan, z technologicznym Intelem czy surowcowym Alcoa.

REKLAMA

REKLAMA

Kraje peryferyjne strefy euro po rozsądnych cenach sprzedały papiery skarbowe. Potwierdziło to fakt, że mają problemy, ale ich eskalacja nie nastąpiła. Ostatnie dni wyraźnie pokazały, że inwestorzy nie chcą pozbywać się akcji jedynie w obawie przed tym, co przyniesie przyszłość, skoro nie nastąpiło ich przewartościowanie. Jednocześnie widać strach przed lokalną korektą, która przyniosłaby odreagowanie po miesiącach zwyżek.

Można odnieść wrażenie, że taka postawa zwycięża również na warszawskim parkiecie. Co prawda nie doszło jeszcze ostatecznie do zanegowania wszystkich, niekorzystnych sygnałów, jakie powstały w czasie zniżek z początków stycznia. Jednak siła rynku w trakcie ruchu w górę była na tyle duża, że pozwoliła wierzyć w podtrzymanie zwyżek. O istotny ruch będzie dziś trudno z uwagi na Święto Martina Lutera Kinga w USA.

Ceny mieszkań w Chinach idą w górę, co daje podstawy do przypuszczeń, że nastąpi zacieśnienie polityki pieniężnej w Państwie Środka.

Rynek nieruchomości w Chinach

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ceny mieszkań w Chinach rosły w grudniu 19. miesiąc z rzędu. Jednocześnie dynamika ruchu w górę zmniejsza się. W zeszłym miesiącu wyniosła ona 6,4% w skali roku, najmniej od listopada 2009 r. Wynik był nieco niższy od oczekiwanych przez analityków 7%. Inwestycje w projekty nieruchomościowe wyniosły w grudniu w Chinach 84 mld USD, o 12% więcej niż rok wcześniej. Całoroczny wzrost sięgnął 33%. Sprzedaż w ujęciu wartościowym zwiększyła się o 22%, natomiast w ilościowym – o 12%, w porównaniu z tym samym miesiącem 2009 r.

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii ceny ofertowe na rynku mieszkaniowym wzrosły w styczniu, w porównaniu z grudniem, o 0,3%, do średnio 223,12 tys. funtów. Miesiąc wcześniej doszło do spadku o 3%. Przy oczekiwaniu na presję cenową w 2011 r., styczniowa poprawa może zaskakiwać. Wytłumaczeniem jest coraz mniejsza liczba mieszkań wystawionych na sprzedaż. Spadła do najniższego poziomu od 2 lat. W Londynie ceny ofertowe w styczniu podniosły się o 1,1%.

Źródło: Zespół Analiz Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA