| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Rynek USA a inne rynki

Rynek USA a inne rynki

Ocena wiarygodności kredytowej Stanów Zjednoczonych ostatnimi czasy jest tematem spekulacji. Agencja ratingowa Moody’s dołożyła wszelkich starań, aby utwierdzić inwestorów w przekonaniu, że rating USA nie jest zagrożony.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu chińska agencja Dagong obniżyła rating USA, co jest przyczynkiem do dyskusji. Na posunięcie Chińczyków miała wpływ decyzja Rezerwy Federalnej o kolejnej rundzie poluzowania monetarnego. Na razie jej skutki są marne. Dochodowość długoterminowych obligacji, wyznaczająca rynkowe stopy procentowe, znacznie zwiększyła się. W górę poszedł kurs dolara, co osłabia konkurencyjność amerykańskiego eksportu. Ceny akcji i surowców napotykają na trudności, związane ze wzrostem, więc i na efekt bogactwa nie można na razie liczyć.

Przecena na rynkach akcji i surowców, która miała miejsce w ostatnich dniach, sprowadziła notowania na najważniejszych rynkach do silnych wsparć, których przekroczenie będzie stawiać pod znakiem zapytania kontynuację zwyżkowych tendencji. Indeks amerykańskich akcji S&P 500 dotarł we wtorek w okolice 1180 pkt. Europejski DJ Stoxx 600 zatrzymał się przy 266 pkt, czyli przy linii, łączącej dołki od początków lipca. Indeks towarów CRB zszedł w okolice 300 pkt. Przy 294 pkt jest górka ze stycznia, warunkiem kontynuacji tendencji jest utrzymanie się powyżej niej. 1,5 centa dzieli euro od silnego wsparcia, jakie wyznacza linia trendu, prowadzona po dołkach z czerwca i września. Do szczytu z końca października dotarł kurs koszyka, złożonego po połowie z euro i dolara względem złotego.

Dowiedz się także: Na czym polega arbitraż walutowy

Jeżeli panujące w ostatnich dniach tendencje na rynkach finansowych będą utrzymywać się, możemy spodziewać się zakończenia trwających od kilku miesięcy zwyżek cen akcji i surowców.

W listopadzie, podobnie jak w ubiegłym miesiącu, poprawiły się nastroje wśród amerykańskich firm budowlanych. Indeks NAHB podniósł się do 16 pkt z 15 pkt w październiku. Osiągnął najwyższy poziom od 5 miesięcy. Analitycy liczyli na jeszcze większą poprawę, do 17 pkt. Odczyty poniżej 50 pkt oznaczają, że większość badanych ocenia warunki na rynku jako słabe. Potwierdza to opinię, zgodnie z którą amerykański rynek nieruchomości w dalszym ciągu tkwi w stagnacji. W tym miesiącu nie zmieniły się oceny bieżącej sprzedaży domów na rynku pierwotnym; indeks pozostał na poziomie 16 pkt. Poprawiły się opinie na temat przyszłej sprzedaży domów, do 25 pkt z 23 pkt. Natomiast oceny zainteresowania kupujących zwiększyły się symbolicznie, do 12 pkt z 11 pkt.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Dziś poznamy październikowe dane o liczbie rozpoczętych budów i wydanych pozwoleń na budowę w Ameryce. Spodziewana jest poprawa, szczególnie w tej drugiej kwestii.

Źródło:
Zespół Analiz
Home Broker

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Helpdesk Kadrowy Sp. z o.o.

Outsourcing kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK