REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Stabilizacja na rynkach finansowych

Katarzyna Siwek
Specjalista Home broker
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Chińskie władze w dalszym ciągu próbują przeciwdziałać narastaniu bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości. Z kolei brak publikacji ważnych danych gospodarczych sprzyja utrzymaniu dziś stabilizacji na rynkach finansowych.

Dobre nastroje inwestorów

REKLAMA

REKLAMA

W obecny tydzień inwestorzy na rynkach finansowych wchodzą w bardzo dobrych nastrojach. Zawdzięczają je przede wszystkim przebiegowi piątkowej sesji, na której doszło do wyraźnych zwyżek. Na giełdach praktycznie zanegowały one wysyłane wcześniej sygnały słabości, na rynku walutowym potwierdziły dobrą kondycję euro i ucieczkę od dolara. Utrzymywały się przy tym wysokie ceny złota, a obligacje traciły umiarkowanie po mocnym wzroście, jaki nastąpił po posiedzeniu Rezerwy Federalnej. Najciekawsze było to, że trudno było znaleźć bezpośredni powód tak wyraźnego ruchu w górę w piątek. Wszystko zaczęło się od danych o zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA, ale wcale ich wydźwięk nie był aż tak bardzo jednoznacznie pozytywny. Trzeba było raczej szukać głębiej, by uzasadnić dobre nastroje (wskazywano na wzrost zamówień na dobra związane z procesem inwestycyjnym).

Początek dzisiejszych notowań przynosi kontynuację piątkowych tendencji, ale na znacznie mniejszą skalę. Można powiedzieć, że zmiany są symboliczne. Nasz WIG zyskuje 0,1% i sięga blisko 45,2 tys. pkt. To najwyższy poziom od czerwca 2008 r., czyli od momentu kiedy nasz parkiet wchodził w falę spadkową, która kulminowała wraz z bankructwem Lehman Brothers i zabrała w sumie indeksowi WIG około 45%.

Zobacz także: Rynek finansowy

Choć tydzień obfituje w ważne publikacje, to dziś ich brakuje. To sprzyja utrzymywaniu się spokojnych nastrojów i wpatrywaniu się inwestorów w zachowanie poszczególnych rynków, z których mogą nadchodzić sygnały do działania. Chodzi głównie o kondycję dolara, czy obligacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rynki nieruchomości

Z danych Hometrack, firmy badającej brytyjski rynek nieruchomości, wynika, że we wrześniu tego roku ceny domów w Wielkiej Brytanii obniżyły się o 0,4%, do 157,6 tys. funtów. To trzeci kolejny spadek. Jednocześnie jest on największy od marca 2009 r. W skali roku ceny podniosły się o 1%. To najniższa dynamika od 7 miesięcy. Popyt na nieruchomości mieszkaniowe, mierzony rejestracjami nowych klientów u pośredników nieruchomościowych, spadł o 2,9%, najmocniej od stycznia 2009 r. Badanie Hometrack opiera się na odpowiedziach od ponad 5 tys. agentów nieruchomościowych.

Polecamy: Rynek nieruchomości

Z narastaniem bańki na rynku nieruchomości dalej walczą Chiny. Tym razem sposobem na to ma być zakaz kupna działek w stosunku do tych, którzy na wcześniej zakupionych gruntach przez rok nie rozpoczęli żadnych prac. Jednocześnie rząd chce zwiększyć dostępność działek pod budowę mniejszych mieszkań w miastach, gdzie ceny domów są najwyższe. Wszystkie te działania mają ograniczać tempo wzrostu cen mieszkań.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wskaźnik koniunktury GUS. Gastronomia i zakwaterowanie z największym wzrostem

    Zakwaterowanie i gastronomia znalazły się wśród branż, w których notowany był do tej pory dodatni wskaźnik koniunktury (informacja i komunikacja oraz finanse i ubezpieczenia).

    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej

    Empatia jest kluczowa w relacjach między personelem medycznym a pacjentami, będąc nieodzownym fundamentem wysokiej jakości opieki zdrowotnej. W obecnych czasach, gdy pacjenci mają coraz większe oczekiwania, a zmiany w medycynie są nieustanne, zdolność do empatii wyróżnia się jako jeden z głównych czynników wpływających na poziom świadczonych usług. Nawet w czasach, gdy technologie medyczne rozwijają się dynamicznie, to właśnie empatyczny kontakt między pacjentem a personelem zdrowotnym ma zasadnicze znaczenie. Umiejętność wczucia się w położenie innej osoby jest kluczowa, tworząc solidną podstawę dla profesjonalnej i skutecznej opieki nad pacjentami.

    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    REKLAMA

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    REKLAMA

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA