REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rozczarowujący indeks nastrojów na amerykańskim rynku nieruchomości

Katarzyna Siwek
Specjalista Home broker
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Rynki przyniosły nam dobrą i złą wiadomość. Dobrą jest obniżająca się inflacja w Polsce, która sprzyja wzrostowi realnego funduszu płac, co zaś jest korzystne dla przyszłych wydatków konsumpcyjnych. Złą z kolei są pierwsze sierpniowe dane, które niestety potwierdziły słabnięcie koniunktury w amerykańskiej gospodarce.

Słabnie rynek nieruchomości w USA

REKLAMA

REKLAMA

Pierwsza sesja nowego tygodnia na rynkach akcji nie zmieniła obrazu, jaki pozostawiły poprzednie dni. Giełdy pozostają słabe, a napływające wiadomości wciąż niepokoją. Dziś kolejna seria ważnych wiadomości. W naszym przypadku poznamy lipcowe wynagrodzenia oraz zatrudnienie, a w Stanach Zjednoczonych pozwolenia na budowę, liczbę rozpoczętych budów oraz produkcję przemysłową w minionym miesiącu.

Jednocześnie napływają już pierwsze doniesienia obrazujące stan amerykańskiej gospodarki w sierpniu. Indeks aktywności przemysłu w rejonie Nowego Jorku, Empire State, wypadł słabiej od oczekiwań, choć przyniósł niewielką poprawę w porównaniu z lipcem (przypomnijmy jednak, że wtedy indeks mocno rozczarował). Gorszy od prognoz i słabszy niż miesiąc wcześniej był indeks nastrojów na rynku nieruchomości. Tym samym pojawiają się sygnały, że lipcowe spowolnienie nie było jedynie „wypadkiem przy pracy”, a zapowiedzią trwalszego zjawiska.

Inwestorzy w trakcie publikacji lipcowych danych będą chcieli przekonać się, jaki jest rzeczywisty stan koniunktury gospodarczej, po tym, jak wcześniej wiele wskaźników sygnalizowało jej osłabienie. W tym względzie zrozumiałe będą wydawać się negatywne reakcje na wszelkie rozczarowania. Gorsze od oczekiwanych wiadomości będą traktowane jako potwierdzenie wcześniejszych sygnałów schładzania się koniunktury gospodarczej.

Zobacz także: Wiadomości finansowe

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na najbliższe dni najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest utrzymywanie się dalszej niepewności na rynkach finansowych, w tym na giełdach.

Rynki nieruchomości

REKLAMA

Kolejny miesiąc rozczarował indeks nastrojów na amerykańskim rynku nieruchomości. W sierpniu spadł do 13 pkt z 14 pkt miesiąc wcześniej i spodziewanych 15 pkt. Osiągnął najniższy poziom od marca 2009 r., czyli momentu kiedy na światowych giełdach ustanawiane były dołki ostatniej bessy. Odczyty poniżej 50 pkt oznaczają, że więcej respondentów ocenia warunki na rynku jako słabe. Największą zniżkę odnotowała składowa obrazująca oczekiwaną sprzedaż w kolejnych 6 miesiącach. Z 21 pkt w lipcu spadła do 18 pkt. Oceny zainteresowania kupujących utrzymały się na poziomie 10 pkt, a subindeks sprzedaży do 14 pkt z 15 w lipcu.

Wakacyjne odczyty indeksu nastrojów na rynku nieruchomości potwierdzają jego słabość. Nie pozwalają z optymizmem wyczekiwać informacji o liczbie pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych budów w lipcu, które zostaną opublikowane dziś.

Ciekawostką jest, że w tym roku inwestorzy kupili więcej hoteli w Europie niż w USA. To efekt słabszego załamania koniunktury na rynku nieruchomości na Starym Kontynencie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA