| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Aktualności > Produkty inwestycyjno-ubezpieczaniowe Deutsche Banku

Produkty inwestycyjno-ubezpieczaniowe Deutsche Banku

Deutsche Bank PBC S.A. wprowadził nową linię produktów inwestycyjno-ubezpieczeniowych z regularną składką - db Inwestuj w Przyszłość. Dostępne są dwa warianty oferowane we współpracy z PZU Życie S.A. lub Generali Życie T.U. S.A. Rozwiązania te, w formie polisy na życie, umożliwiają alokację środków w wybrane polskie i zagraniczne fundusze inwestycyjne oraz portfele modelowe zarządzane przez Deutsche Bank PBC.

Rozwiązanie db Inwestuj w Przyszłość, w zależności od wariantu oferowanego we współpracy z danym Ubezpieczycielem, jest inwestycją o minimum 9-letnim horyzoncie. Umożliwia alokację środków w ponad 80 polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych oraz 9 portfeli modelowych o różnym potencjale zysku i ryzyka zarządzanych przez Deutsche Bank. Inwestycja możliwa jest w trzech walutach: PLN, EUR i USD. Minimalna wpłata wynosi od 150 zł miesięcznie, przy czym zasady dotyczące wysokości składek i terminu ich regulowania są elastyczne. Oznacza to, że jedynie w pierwszym roku wpłaty powinny być dokonywane regularnie. Natomiast od drugiego roku Ubezpieczony może opłacać składki z dowolną częstotliwością, przy czym na koniec każdego roku wymagane jest wniesienie wielokrotności (10- lub 12-krotności) minimalnej składki. Możliwa jest też zmiana minimalnej wysokości składki w czasie trwania inwestycji na dostępne w ramach wybranego wariantu stawki.

Alokacji w db Inwestuj w Przyszłość podlega 100% wpłaty, co oznacza, że wszystkie środki inwestowane są w jednostki wskazanych ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, zgodnie z przyjętą strategią. Możliwe jest też modyfikowanie wybranej strategii inwestycyjnej i przenoszenie środków między funduszami bez konieczności odprowadzenia podatku od zysków kapitałowych. Co ważne, konwersje w ramach dostępnych funduszy i strategii są bezpłatne. Zgromadzone środki nie są objęte podatkiem od spadków i darowizn.

Przystępując do ubezpieczenia Klient dokonuje wyboru wariantu ochrony. Opcja podstawowa obejmuje świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego, natomiast wariant rozszerzony dodatkowo umożliwia np. ochronę w zakresie niezdolności do pracy (w tym również czasowej) w wyniku nieszczęśliwych wypadków oraz ciężkich chorób.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Beata Mosór

Zastępca Dyrektora ds. Marketingu i PR w NetArt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »