| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Aktualności > Produkty inwestycyjno-ubezpieczaniowe Deutsche Banku

Produkty inwestycyjno-ubezpieczaniowe Deutsche Banku

Deutsche Bank PBC S.A. wprowadził nową linię produktów inwestycyjno-ubezpieczeniowych z regularną składką - db Inwestuj w Przyszłość. Dostępne są dwa warianty oferowane we współpracy z PZU Życie S.A. lub Generali Życie T.U. S.A. Rozwiązania te, w formie polisy na życie, umożliwiają alokację środków w wybrane polskie i zagraniczne fundusze inwestycyjne oraz portfele modelowe zarządzane przez Deutsche Bank PBC.

Rozwiązanie db Inwestuj w Przyszłość, w zależności od wariantu oferowanego we współpracy z danym Ubezpieczycielem, jest inwestycją o minimum 9-letnim horyzoncie. Umożliwia alokację środków w ponad 80 polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych oraz 9 portfeli modelowych o różnym potencjale zysku i ryzyka zarządzanych przez Deutsche Bank. Inwestycja możliwa jest w trzech walutach: PLN, EUR i USD. Minimalna wpłata wynosi od 150 zł miesięcznie, przy czym zasady dotyczące wysokości składek i terminu ich regulowania są elastyczne. Oznacza to, że jedynie w pierwszym roku wpłaty powinny być dokonywane regularnie. Natomiast od drugiego roku Ubezpieczony może opłacać składki z dowolną częstotliwością, przy czym na koniec każdego roku wymagane jest wniesienie wielokrotności (10- lub 12-krotności) minimalnej składki. Możliwa jest też zmiana minimalnej wysokości składki w czasie trwania inwestycji na dostępne w ramach wybranego wariantu stawki.

Alokacji w db Inwestuj w Przyszłość podlega 100% wpłaty, co oznacza, że wszystkie środki inwestowane są w jednostki wskazanych ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, zgodnie z przyjętą strategią. Możliwe jest też modyfikowanie wybranej strategii inwestycyjnej i przenoszenie środków między funduszami bez konieczności odprowadzenia podatku od zysków kapitałowych. Co ważne, konwersje w ramach dostępnych funduszy i strategii są bezpłatne. Zgromadzone środki nie są objęte podatkiem od spadków i darowizn.

Przystępując do ubezpieczenia Klient dokonuje wyboru wariantu ochrony. Opcja podstawowa obejmuje świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego, natomiast wariant rozszerzony dodatkowo umożliwia np. ochronę w zakresie niezdolności do pracy (w tym również czasowej) w wyniku nieszczęśliwych wypadków oraz ciężkich chorób.

reklama

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Pasierbek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »