| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Aktualności > Odnowiony parasol TFI PZU

Odnowiony parasol TFI PZU

Od najbliższego czwartku, 27 listopada 2008 r., fundusz parasolowy Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU SA, inwestujący na rynkach zagranicznych, będzie funkcjonował w oparciu o zmienioną politykę inwestycyjną.

PZU Akcji Rynków Wschodzących

Subfundusz będzie lokował środki na rynkach akcji w krajach rozwijających się, które odnotowują długoterminowy dynamiczny wzrost gospodarczy. Może zatem dokonywać inwestycji w Chinach, Indiach, wybranych krajach Azji Południowo-Wschodniej, Ameryki Południowej, Europy Środkowo-Wschodniej oraz Afryki. Główną kategorię lokat subfunduszu będą stanowiły tytuły uczestnictwa funduszy zagranicznych (głównie funduszy indeksowych ETF), których polityka inwestycyjna zakłada lokowanie co najmniej 50% wartości ich aktywów w akcje notowane na rynkach krajów rozwijających się. Subfundusz nie będzie zabezpieczał ryzyka kursowego, z uwagi na fakt, iż kursy walut krajów wschodzących powinny podobnie zachowywać się jak waluta polska.

PZU Akcji Spółek Dywidendowych

Subfundusz będzie lokował środki przede wszystkim w papiery udziałowe spółek z regionu Europy Środkowej i Wschodniej, które dzielą się wypracowanymi zyskami z akcjonariuszami w postaci dywidendy, przy czym stopa dywidendy powinna być na wysokim poziomie. Strategia inwestycyjna subfunduszu oparta jest więc o dwa niezależne potencjalne źródła zysku: oczekiwany długoterminowy wzrost cen akcji oraz wypłaconą dywidendę. Stosując strategię inwestowania w akcje spółek regularnie wypłacających dywidendę, subfundusz oferuje podwójną korzyść: za środki z dywidend subfundusz może nabywać kolejne akcje spółek, które za rok znów wypłacą dywidendę.

PZU Globalnej Alokacji

Subfundusz będzie dążył do osiągania zysków niezależnie od koniunktury na globalnym rynku finansowym, prowadząc politykę aktywnej alokacji. Oznacza to, że udział poszczególnych kategorii lokat w aktywach subfunduszu może być zmienny. Subfundusz może dokonywać inwestycji w tytuły uczestnictwa instytucji wspólnego inwestowania posiadających siedzibę za granicą, z ekspozycją na akcje, obligacje, towary, rynek nieruchomości oraz w instrumenty pochodne, w tym instrumenty dla których bazę stanowią towary i surowce.

Zalecany okres inwestycji w każdy z subfunduszy to co najmniej pięć lat.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK