| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Aktualności > Nowa oferta AIG TFI

Nowa oferta AIG TFI

Od 12 listopada 2008 AIG TFI rozszerza swoją ofertę o nową strategię inwestycyjną opartą na akcjach z krajów Europy Centralnej. Nowe rozwiązanie inwestycyjne dostępne jest w formie Subfunduszu Akcji Nowa Europa w AIG SFIO Parasol Podatkowy.

Nowy subfundusz został zaprojektowany z myślą o maksymalizacji zysków z inwestycji przede wszystkim w akcje spółek notowanych na giełdach Europy Centralnej. Za pośrednictwem tego subfunduszu klienci będą mogli zarabiać na inwestycjach w krajach Nowej Europy takich jak: Polska Czechy, Słowacja czy Słowenia. Według nowej strategii, kraje te, mimo kryzysu finansowego pozostają jednym z najszybciej rozwijających się regionów świata.

Portfel nowego subfunduszu stanowią docelowo akcje spółek giełdowych notowanych na rynkach Nowej Europy (90%), pozostała część aktywów (10%) lokowana jest w gotówkę oraz krótkoterminowe papiery dłużne. Subfundusz będzie inwestował głównie na rynkach w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii oraz na Węgrzech. Subfundusz nie inwestuje na Litwie, Łotwie i Estonii.

Subfundusz dedykowany jest inwestorom, którzy akceptują wyższe ryzyko związane z inwestowaniem w akcje.

AIG Subfundusz Akcji Nowa Europa dostępny jest w ramach AIG SFIO Parasol Podatkowy, który umozliwia zamianę jednostek uczestnictwa pomiędzy subfunduszami bez ponoszenia kosztu podatku od zysków kapitałowych.

Oferty funduszy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Wróbel

doradca, interim manager PM Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK