| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Aktualności > Nowa oferta AIG TFI

Nowa oferta AIG TFI

Od 12 listopada 2008 AIG TFI rozszerza swoją ofertę o nową strategię inwestycyjną opartą na akcjach z krajów Europy Centralnej. Nowe rozwiązanie inwestycyjne dostępne jest w formie Subfunduszu Akcji Nowa Europa w AIG SFIO Parasol Podatkowy.

Nowy subfundusz został zaprojektowany z myślą o maksymalizacji zysków z inwestycji przede wszystkim w akcje spółek notowanych na giełdach Europy Centralnej. Za pośrednictwem tego subfunduszu klienci będą mogli zarabiać na inwestycjach w krajach Nowej Europy takich jak: Polska Czechy, Słowacja czy Słowenia. Według nowej strategii, kraje te, mimo kryzysu finansowego pozostają jednym z najszybciej rozwijających się regionów świata.

Portfel nowego subfunduszu stanowią docelowo akcje spółek giełdowych notowanych na rynkach Nowej Europy (90%), pozostała część aktywów (10%) lokowana jest w gotówkę oraz krótkoterminowe papiery dłużne. Subfundusz będzie inwestował głównie na rynkach w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii oraz na Węgrzech. Subfundusz nie inwestuje na Litwie, Łotwie i Estonii.

Subfundusz dedykowany jest inwestorom, którzy akceptują wyższe ryzyko związane z inwestowaniem w akcje.

AIG Subfundusz Akcji Nowa Europa dostępny jest w ramach AIG SFIO Parasol Podatkowy, który umozliwia zamianę jednostek uczestnictwa pomiędzy subfunduszami bez ponoszenia kosztu podatku od zysków kapitałowych.

Oferty funduszy

reklama

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

DIF Brokers

Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »