| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

Inflacja w Polsce, produkcja na Węgrzech i w USA

Aktualizacja: 15.04.2009

Kalendarium na środę pełne jest informacji, które mogą się wydawać istotne dla rynków, a które prawdopodobnie na nastroje inwestorów nie wpłyną. »

Inflacja, wynagrodzenia i wyniki kwartalne

Aktualizacja: 14.04.2009

W poniedziałek przed sesją w USA wyniki podaje bank Goldman Sachs i właściwie to na wyniki kwartalne amerykańskich spółek uwagę należy zwracać najbaczniejszą - od nich zależą teraz rynkowe nastroje. »

Aktywa TFI wzrosły w marcu o 3,3 proc.

Aktualizacja: 08.04.2009

Kwotowo jest to wzrost o 2,2 mld PLN do 69,5 mld PLN. To największy wzrost aktywów od szesnastu miesięcy z powodów czysto rynkowych - podały Analizy OnLine. »

Recesja w Eurolandzie silniejsza niż przypuszczano

Aktualizacja: 07.04.2009

Finalny odczyt dotyczący PKB w strefie euro ukazał bardziej pesymistyczny obraz niż dotychczas przypuszczano. »

Irlandia podniesie podatki

Aktualizacja: 07.04.2009

Irlandia, która jest krajem strefy euro najsilniej dotkniętym przez kryzys, może stanąć wkrótce przed koniecznością nowelizacji ustawy budżetowej. »

W tym tygodniu publikacja dynamiki PKB strefy euro

Aktualizacja: 06.04.2009

Choć kalendarium Wielkiego Tygodnia jest bogate, to żadna z publikacji nie ma raczej szans wpłynąć na przebieg notowań na rynkach finansowych. Jest więc czas na kontemplację. »

OPEC pogodził się z recesją

Aktualizacja: 05.04.2009

W trakcie gdy ceny ropy naftowej rosną - (za jej baryłkę inwestorzy ponownie płacą powyżej 50 USD), członkowie OPEC zmieniają swoje nastawienie względem obecnej sytuacji gospodarczej. »

Złe dane z rynku pracy w USA

Aktualizacja: 02.04.2009

Piątkowe dane dotyczące liczby miejsc pracy poza rolnictwem oraz stopy bezrobocia w Stanach Zjednoczonych mogą się okazać rekordowo pesymistyczne. Nawet 750 tys. etatów mogło wyparować w marcu z amerykańskiej gospodarki, co zada kolejny cios słabnącemu gigantowi. »

Decyzja ECB

Aktualizacja: 02.04.2009

Ekonomiści spodziewają się, że Europejski Bank Centralny obniży dziś główną stopę procentową z 1,5 do 1,0 proc. Jednak obniżenie stopy depozytowej również o 50 pkt, sprowadzi ją do zera. »

Bezrobocie w górę, stopy w dół

Aktualizacja: 01.04.2009

W lutym stopa bezrobocia wśród 16 państw Europejskiej Wspólnoty Monetarnej wzrosła do 8,5 proc, wobec 8,3 proc. w styczniu - to źle wróży konsumpcji w krajach Wspólnoty, a tym samym ich PKB. »

Domy w USA nadal tanieją

Aktualizacja: 01.04.2009

Indeks cen domów w dwudziestu największych miastach w USA mierzony przez S&P/Case-Shiller spadł w styczniu o 19 proc. po spadku o 18,6 proc. w grudniu i wobec oczekiwanych 18,5 proc. w lutym. »

Ostatnia szansa dla motoryzacji w USA

Aktualizacja: 31.03.2009

Zgodnie z zapowiedziami sprzed wystąpienia prezydenta USA, dał on ostatnią szansę na przetrwanie koncernom motoryzacyjnym. Jest nią przygotowanie nowych planów działania. »

W tym tygodniu szczyt G20

Aktualizacja: 30.03.2009

Można powiedzieć, że będzie to tydzień planów ratunkowych. Rynki spodziewają się, że w poniedziałek administracja prezydenta USA zadecyduje, co dalej z producentami aut. »

Rośnie odsetek kredytów spłacanych nieregularnie

Aktualizacja: 27.03.2009

A konkretnie kredytów hipotecznych. Odsetek kredytów spłacanych nieregularnie wzrósł na koniec lutego do 0,49 proc. z 0,24 proc. miesiąc wcześniej - podaje Puls Biznesu. »

Ostrzegawcze sygnały dla Brytyjczyków

Aktualizacja: 26.03.2009

Rząd brytyjski pierwszy raz od siedmiu lat nie zdołał sprzedać wszystkich oferowanych obligacji. Wskazuje to na niechęć względem gospodarki szczególnie ze strony zagranicznych inwestorów, którzy dysponują ograniczonymi środkami i wolą kierować je do najbardziej wiarygodnych emitentów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EFT International

EFT International zajmuje się pomaganiem firmom w osiągnięciu sukcesu na zagranicznych rynkach, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK