| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Aktualności > Rośnie odsetek kredytów spłacanych nieregularnie

Rośnie odsetek kredytów spłacanych nieregularnie

A konkretnie kredytów hipotecznych. Odsetek kredytów spłacanych nieregularnie wzrósł na koniec lutego do 0,49 proc. z 0,24 proc. miesiąc wcześniej - podaje Puls Biznesu.

To wciąż bardzo niewiele - można zauważyć. Ale dynamika wzrostu jest tak znacząca, że gazeta postanowiła się nad nią pochylić. Okazuje się, że na taki silny wzrost wskaźnika wpływ mają przede wszystkim osoby, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich.

Od października udział niespłacanych kredytów wzrósł z 0,14 do 0,44 proc., w czym naturalnie największa "zasługa" wzrostu notowań szwajcarskiej waluty (wcześniej wśród kredytów spłacanych z opóźnieniem przeważały kredyty złotowe). W tej sytuacji działaniem wręcz osobliwym można nazwać próby zwiększania obciążeń kredytobiorców (przez np. podwyżkę marż), skoro część z nich nie jest w stanie utrzymać dotychczasowego ciężaru rat kredytowych.

Zobacz też serwis: Kredyty

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Kuczkowski

Radca prawny, partner, kieruje biurem kancelarii Raczkowski Paruch w Poznaniu. Od ponad 12 lat doradza klientom w zakresie prawa pracy. Posiada szczególnie bogate doświadczenie w zbiorowych stosunkach pracy, w tym w zakresie rozwiązywania i wdrażania układów zbiorowych i innych porozumień ze stroną związkową, gwarancji pracowniczych, prowadzenia sporów zbiorowych i negocjacji ze związkami zawodowymi. Prowadził szereg restrukturyzacji pracowniczych obejmujących zarówno zwolnienia grupowe, jak i programy dobrowolnych odejść oraz inne formy zmniejszania poziomu zatrudnienia. Doradza przy zatrudnianiu kadry menedżerskiej wysokiego szczebla. Bardzo często reprezentuje klientów przed sądami pracy. Ma dużą znajomość branży transportowej i produkcyjnej. Pracował w renomowanych polskich kancelariach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK