| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Dziesięć banków odkupi akcje od rządu USA

Aktualizacja: 09.06.2009

Bloomberg podaje, że taka informacja zostanie opublikowana jeszcze dziś. Wśród banków, które spłacą pomoc rządową jest JPMorgan Chase & Co. »

Wyniki produkcji przemysłowej w naszym regionie w tym tygodniu

Aktualizacja: 08.06.2009

Skrócony tydzień nie przyniesie nadmiaru istotnych publikacji makroekonomicznych, przynajmniej z punktu widzenia krajowych inwestorów skoncentrowanych na GPW. »

Bezrobocie w USA najwyższe od 25 lat

Aktualizacja: 05.06.2009

Stopa bezrobocia w USA mogła wzrosnąć do 9,2 proc. - wynika z prognoz ekonomistów, którzy spodziewają się, że gospodarka straciła w maju 520 tys. miejsc pracy. »

Decyzja ECB i Banku Anglii

Aktualizacja: 04.06.2009

Europejski Bank Centralny najpewniej pozostawi bez zmian stopy procentowe po dzisiejszym posiedzeniu, ale może zwiększyć zakupy obligacji. »

Bezrobocie w Polsce mniejsze niż w Europie

Aktualizacja: 03.06.2009

Według opublikowanych we wtorek danych europejskiego urzędu statystycznego Eurostat, bezrobocie w Polsce wyniosło w kwietniu 7,8 proc., a w strefie euro 9,2 proc., rosnąc do poziomu najwyższego od 1999 r. Europejscy rekordziści pod względem stopy bezrobocia to Hiszpania (18,1 proc.) i Łotwa (17,4 proc.). »

Chiny inwestują w energię wiatrową

Aktualizacja: 02.06.2009

Śmiała teza, wedle której inwestycje w energię alternatywną mogą stać się motorem przyszłej hossy, ma coraz większe szanse się urzeczywistnić. »

Wskaźniki wyprzedzające koniunktury

Aktualizacja: 01.06.2009

Początek miesiąca przynosi ze sobą publikację indeksów PMI dla sektora usług i produkcji w Europie oraz indeksów ISM w USA. Przez inwestorów traktowane są jako wskaźniki wyprzedzające. »

Polska gospodarka błyszczy

Aktualizacja: 29.05.2009

Nasza gospodarka świetnie daje sobie radę w czasie globalnego kryzysu. W pierwszym kwartale PKB wzrósł o 0,8 proc. Takiego wyniku wszyscy mogą nam pozazdrościć. »

Giełdy nie reagują na gospodarcze wieści

Aktualizacja: 28.05.2009

W czwartek przed południem na europejskich parkietach zdecydowanie przeważają niewielki spadki. Inwestorzy nie reagowali zbyt wyraźnie na liczne informacje płynące ze sfery gospodarki. »

RPP raczej nie zmieni stóp procentowych

Aktualizacja: 27.05.2009

Dziś poznamy dane dotyczące sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA. Ekonomiści szacują, że dynamika sprzedaży wzrośnie o 1,3 proc. w kwietniu po spadku o 3 proc. w marcu. »

Powódź amerykańskich obligacji

Aktualizacja: 25.05.2009

W tym tygodniu na rynku amerykańskich obligacji skarbowych będzie skupiona uwaga całego świata. Na aukcjach oferowane będą obligacje za 162 miliardów USD. Jeżeli nie wszystkie zostaną sprzedane – Stany Zjednoczone będą mogły się pożegnać z poprawą kondycji całej gospodarki, ponieważ obligacje są istotnym źródłem finansowania deficytu budżetowego. »

Czekamy na dynamikę PKB w Polsce

Aktualizacja: 25.05.2009

Nadchodzące dni będą obfitowały w publikacje makroekonomiczne także dotyczące Polski. Dziś poznamy dynamikę sprzedaży detalicznej na Węgrzech oraz odczyt indeksu Ifo w Niemczech. »

Inwestorzy w USA boją się o rating

Aktualizacja: 22.05.2009

Bank Japonii nie zmienił dziś stóp procentowych, ale z komunikatu po posiedzeniu rady banku wynika, że lepiej ocenia ona sytuację gospodarczą kraju. »

Złoto odzyskuje siłę

Aktualizacja: 22.05.2009

W czwartek rano za uncję złota płacono 942 dolary, o prawie 9 proc. więcej niż w połowie kwietnia, kiedy dalszy spadek cen kruszcu wydawał się nieuchronny. Notowania złota idą w górę od połowy kwietnia, co można uznać za zachowanie nieco nietypowe dla tego kruszcu. »

Produkcja spada, ale nie dramatycznie

Aktualizacja: 20.05.2009

W kwietniu produkcja polskiego przemysłu spadła w porównaniu do kwietnia ubiegłego roku o 12,4 proc. To sporo, ale i tak zdecydowanie mniej, niż w innych państwach europejskich. Mniej również niż w styczniu i lutym. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adam Głos

Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Prezesa Tax Care. Wcześniej, przez blisko trzy lata, pracował na stanowiskach: Dyrektora Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »