| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Aktualności > Jak zarabiać na złocie lub chińskich akcjach

Jak zarabiać na złocie lub chińskich akcjach

Do 13 lutego 2009 roku bank Pekao przyjmuje zapisy na Certyfikaty Strukturyzowane Rynku Złota i Rynku Chińskiego. Produkty gwarantują 100-proc. ochronę kapitału.

Pekao proponuje dwie strategie inwestycyjne. Klienci mogą zainwestować w Certyfikaty Rynku Złota, które pozwalają zarabiać na wzrostach cen złota. Inwestorzy otrzymują udział od 65 do 100% we wzroście wartości indeksu bazowego odzwierciedlającego zachowanie cen złota (Dow Jones-AIG Gold Sub-IndexSM). Taki sam udział, ale we wzroście wartości indeksu bazowego odzwierciedlającego zachowanie cen akcji spółek notowanych na giełdzie w Hong Kongu, daje druga strategia inwestycyjna - Certyfikat Rynku Chińskiego (instrumentem bazowym w tym przypadku jest Hang Seng Index). Ostateczny poziom partycypacji we wzroście instrumentów bazowych ustalony zostanie po zakończeniu subskrypcji.

Do konstrukcji każdego z Certyfikatów wprowadzono barierę na poziomie 170% wartości początkowej danego indeksu bazowego. Przekroczenie tej wartości przez indeks w którymkolwiek momencie inwestycji spowoduje wyłączenie powiązania stopy zwrotu z Certyfikatu ze zmianą jego wartości. Wówczas na koniec inwestycji wypłacone zostanie oprocentowanie w wysokości 8% za 2 lata w przypadku Certyfikatu Rynku Złota lub 7% (za 2 lata) w przypadku Certyfikatu Rynku Chińskiego. Jeżeli wartość indeksów bazowych spadnie na koniec inwestycji poniżej wartości początkowej, bank wypłaci wpłacony kapitał, pomniejszony o opłatę dystrybucyjną, która wynosi 1,2%.

Minimalna kwota inwestycji to 10 tys. zł, a okres inwestycji 2 lata. Istnieje możliwość wcześniejszego odkupu certyfikatu przez bank w cyklach tygodniowych. Cotygodniowy odkup Certyfikatów przez Pekao odbywać się będzie po cenie wynikającej m.in. z aktualnej sytuacji rynkowej i długości okresu pozostającego do zakończenia inwestycji. Minimalna cena odkupu gwarantowana przez bank to 850 zł.

Aktualna oferta banków

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Katarzyna Kalata

Ekspert z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK