| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Aktualności > Jak zarabiać na złocie lub chińskich akcjach

Jak zarabiać na złocie lub chińskich akcjach

Do 13 lutego 2009 roku bank Pekao przyjmuje zapisy na Certyfikaty Strukturyzowane Rynku Złota i Rynku Chińskiego. Produkty gwarantują 100-proc. ochronę kapitału.

Pekao proponuje dwie strategie inwestycyjne. Klienci mogą zainwestować w Certyfikaty Rynku Złota, które pozwalają zarabiać na wzrostach cen złota. Inwestorzy otrzymują udział od 65 do 100% we wzroście wartości indeksu bazowego odzwierciedlającego zachowanie cen złota (Dow Jones-AIG Gold Sub-IndexSM). Taki sam udział, ale we wzroście wartości indeksu bazowego odzwierciedlającego zachowanie cen akcji spółek notowanych na giełdzie w Hong Kongu, daje druga strategia inwestycyjna - Certyfikat Rynku Chińskiego (instrumentem bazowym w tym przypadku jest Hang Seng Index). Ostateczny poziom partycypacji we wzroście instrumentów bazowych ustalony zostanie po zakończeniu subskrypcji.

Do konstrukcji każdego z Certyfikatów wprowadzono barierę na poziomie 170% wartości początkowej danego indeksu bazowego. Przekroczenie tej wartości przez indeks w którymkolwiek momencie inwestycji spowoduje wyłączenie powiązania stopy zwrotu z Certyfikatu ze zmianą jego wartości. Wówczas na koniec inwestycji wypłacone zostanie oprocentowanie w wysokości 8% za 2 lata w przypadku Certyfikatu Rynku Złota lub 7% (za 2 lata) w przypadku Certyfikatu Rynku Chińskiego. Jeżeli wartość indeksów bazowych spadnie na koniec inwestycji poniżej wartości początkowej, bank wypłaci wpłacony kapitał, pomniejszony o opłatę dystrybucyjną, która wynosi 1,2%.

Minimalna kwota inwestycji to 10 tys. zł, a okres inwestycji 2 lata. Istnieje możliwość wcześniejszego odkupu certyfikatu przez bank w cyklach tygodniowych. Cotygodniowy odkup Certyfikatów przez Pekao odbywać się będzie po cenie wynikającej m.in. z aktualnej sytuacji rynkowej i długości okresu pozostającego do zakończenia inwestycji. Minimalna cena odkupu gwarantowana przez bank to 850 zł.

Aktualna oferta banków

reklama

Źródło:

Własne

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dowson Holdings Limited

Optymalizacja podatkowa, konta i spółki zagraniczne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »