| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > ABC inwestowania > Jak wybrać dobre biuro maklerskie

Jak wybrać dobre biuro maklerskie

Zróżnicowana oferta domów maklerskich sprawia, że nie jest łatwo wybrać instytucję do prowadzenia rachunku inwestycyjnego. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę wiele kryteriów dopasowując je do potrzeb inwestora.

Ważne: Stawki kształtują się różnie dla różnych biur, więc trzeba mieć to na uwadze, szacując zysk z zawieranych transakcji. Jest to szczególnie istotna kwestia dla inwestorów, którzy zdecydowali się zawierać małe transakcje. Warto sprawdzić czy w przypadku dużych obrotów prowizja jest obniżana.

8. Dostęp on-line do notowań

Notowania powinny być prezentowane w czytelnej i niebudzącej wątpliwości formie.
Na giełdzie ważne są minuty w czasie, których należy podjąć właściwą decyzję, żeby to zrobić trzeba mieć dostęp do najlepszych danych. Za dostęp do informacji biura maklerskie każą sobie płacić. Za dostęp do trzech ofert trzeba zapłacić około 40 zł na miesiąc, za 5 i więcej trzeba już zapłacić około 100 zł. Oczywiście klienci generujący duży obrót mogą liczyć na zniżki.

9. Platforma internetowa

Prosta obsługa systemu informatycznego, jego stabilność, dostępność i bezpieczeństwo to cechy, które klienci powinni sobie cenić. Transakcje dokonywane na koncie inwestycyjnym mają taką samą rangę jak internetowe konta bankowe, poziom zabezpieczeń powinien nie budzić wątpliwości. Warto sprawdzić, czy jest dostępna wersja demonstracyjna systemu.

10. Pomoc

Zadaniem biura maklerskiego jest nie tylko pośredniczenie w dokonywaniu transakcji kupna i sprzedaży, ale także dostarczanie wartościowych danych, analiz oraz rekomendacji dotyczących przyszłych inwestycji swoich klientów.

11. Kredyty

Wygodnie jest, kiedy broker ma w swojej ofercie opcję udzielania kredytów. Są przypadki, w których warto zastosować dźwignię finansową. Lewarowanie inwestycji kredytami jest dosyć ryzykowne, ale opłacalne. Dostępność tej opcji w domu maklerskim inwestora ułatwia zawieranie transakcji.

12. Podsumowanie

Nie można obiektywnie stwierdzić, że konkretny dom maklerski jest lepszy od innego. Ocena jest w każdym przypadku subiektywna, ponieważ oferta musi być dostosowana od indywidualnego klienta. W związku z tym analizując jakiekolwiek rankingi pamiętajmy, jakie kryteria zostały wzięte pod uwagę i upewnijmy się, które aspekty są ważne dla nas. To, co dla jednego jest zaletą dla innego jest wadą. Niskie koszty to nie zawsze gwarancja jakości z drugiej strony za dobry i użyteczny produkt można zapłacić niewiele jeśli na przykład akceptując faktu braku POK na rzecz rachunków internetowych. Ocena jest względna, ale jeśli wybór zostanie dokonany w oparciu o indywidualne potrzeby to może znakomicie spełnić swoją rolę.
Dom maklerski musi być w oczach swojego klienta wiarygodny a korzystanie z usług musi być wygodne i niekłopotliwe. Warunki umowy muszą być jasne i zrozumiałe. Cena adekwatna do sprzedanego towaru. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie- co kupuję i ile za to płacę?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK