| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Jak otrzymać dotację na samozatrudnienie na Mazowszu

Jak otrzymać dotację na samozatrudnienie na Mazowszu

W czasach spowolnienia gospodarczego założenie własnego biznesu może być jedyną szansą na wyjście z bezrobocia. Dzisiaj taką szansę finansuje Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Po spełnieniu warunków uczestnictwa w projekcie należy wypełnić i złożyć formularz zgłoszeniowy. Do udziału w projekcie zostaną zaproszone osoby, których formularze zgłoszeniowe zostały ocenione najwyżej oraz najlepiej zaprezentowali się podczas testu i rozmowy kwalifikacyjnej. 

Formularz rekrutacyjny razem z załącznikami należy złożyć osobiście w biurze projektu (ul. Ciołka 10A, 01-402 Warszawa, pokój nr 410 i 413) w terminie od 10 grudnia do 20 grudnia 2010 r. w godzinach od 8.00 do 15.00.

Polecamy serwis Szkolenia

Złożone dokumenty rekrutacyjne będą oceniane przez specjalnie powołaną w tym celu komisję. Podczas oceny sprawdzona zostanie zarówno kompletność i poprawność dokumentów jak również ich zawartość merytoryczna. 

Formularz rekrutacyjny powinien zostać wypełniony z należytą starannością. Przedsięwzięcie, które ma powstać w wyniku uczestnictwa w projekcie powinno zostać szczegółowo opisane pod kątem jego mocnych i słabych stron, konkurencyjności rynkowej, planowanych wydatków, działań alternatywnych w przypadku nie uzyskania dotacji itd.

Kandydaci, których formularz zgłoszeniowy został pozytywnie oceniony, są zapraszani do udziału w rozmowie kwalifikacyjnej. Jest ona dokonywana przez doradców zawodowych i ma na celu sprawdzenie predyspozycji kandydata do samodzielnego założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej nastąpi ocena motywacji kandydata oraz ocena realności, trwałości, znajomości branży dla planowanego przedsięwzięcia. 

O zakwalifikowaniu do ostatecznego udziału w projekcie decydować będzie liczba punktów uzyskanych z przeprowadzonych ocen z formularzy rekrutacyjnych oraz rozmów kwalifikacyjnych.
W ramach projektu, uczestnicy otrzymają wsparcie szkoleniowo-doradcze z zakresu przedsiębiorczości oraz wsparcie finansowe. Podstawowa pomoc szkoleniowo-doradcza udzielona zostanie wszystkim 40 uczestnikom projektu, natomiast wsparcie specjalistyczne oraz finansowe 30 z nich. O przyznaniu wsparcia finansowego decydować będzie ocena biznesplanów dokonana przez komisję rekrutacyjną.

Uczestnik projektu, który otrzyma środki finansowe na rozwój przedsiębiorczości zobowiązany jest prowadzić działalność gospodarczą przez minimum 12 miesięcy.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK