| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Dotacje unijne na szkolenia, usługi doradcze oraz studia podyplomowe

Dotacje unijne na szkolenia, usługi doradcze oraz studia podyplomowe

Przedsiębiorcy zainteresowani podniesieniem kwalifikacji zawodowych swoich pracowników mają szansę na otrzymanie dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opłata za udział w projekcie jest w znacznym stopniu pokrywana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Pozostała kwotę wnosi pracodawca bądź uczestnik (studia podyplomowe). W przypadku szkoleń ogólnych, małe firmy mogą liczyć na 80% dopłaty, średnie firmy na 70% dopłaty, a duże na 60%.

Dla szkoleń specjalistycznych wysokość dofinansowania wynosi 45% dla małych firm, 35% dla średnich firm oraz 25% dla firm dużych.

Porównaj Dotacje na szkolenia oraz doradztwo w województwie dolnośląskim – działanie 8.1.1 POKL

W przypadku usług doradczych przedsiębiorca może liczyć na dofinansowanie w wysokości 50% wydatków kwalifikowalnych przeznaczonych na pokrycie kosztów doradztwa. Pracownicy przedsiębiorstw uczestniczący w studiach podyplomowych mogą liczyć na dofinansowanie do 80% wydatków bezpośrednio związanych z realizacją danych studiów podyplomowych.

Przedsiębiorstwo, które posiada filie w dwóch województwach planuje ujednolicenie systemów zarządzania. W tym celu niezbędne jest przeprowadzenie szkoleń dla kierowników i menedżerów. Firma zamierza podjąć współpracę z firmą doradczą w celu optymalizacji procesów zarządzania. Z uwagi na to, że przedsiębiorca reprezentuje średnią firmę będzie mógł otrzymać dotację w wysokości 70% kosztów kwalifikowanych w projekcie. Na działalność doradczą związaną z optymalizacją procesów zarządzania w przedsiębiorstwie będzie mógł otrzymać z EFS do 50% kosztów kwalifikowanych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. ITS istnieje od 1952 roku i jest najstarszą tego typu jednostką badawczą w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK