| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Fundusze unijne na „kapitał ludzki” – część II

Fundusze unijne na „kapitał ludzki” – część II

Zapisy Programu z uwagi na swój ogólnikowy charakter zostały doprecyzowane w dokumencie pn. „Szczegółowy Opis Priorytetów Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, który zasadniczo określa m.in. typy projektów, które mogą otrzymać wsparcie w ramach poszczególnych działań, typy potencjalnych beneficjentów, szczegółowe warunki dotyczące wartości projektów czy kosztów kwalifikowanych.

„Szczegółowy Opis Priorytetów Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki” powinien stanowić podstawowy punkt odniesienia dla potencjalnych wnioskodawców przygotowujących dokumentację projektową w ramach PO Kapitał Ludzki. Aktualna wersja dokumentu znajduje się na stronie poświęconej wdrażaniu Europejskiego Funduszu Społecznego w Polsce, pod adresem internetowym: http://www.efs.gov.pl w zakładce „Dokumenty i wytyczne” / „Dokumenty”.

Plany działań w PO Kapitał Ludzki

Z uwagi na złożoną strukturę wdrażania samego programu w Polsce, a dokładnie jego realizację w ramach komponentu centralnego oraz regionalnego zaistniała konieczność przygotowania bardziej szczegółowego opracowania w zakresie programowania wsparcia. Z uwagi na tą potrzebę, instytucje zaangażowane w proces wdrażania i zarządzania Programem zostały zobligowane do przygotowywania dokumentów pn. „Plan działań”. Dokumenty te są opracowywane corocznie i każdy z nich obejmuje jeden priorytet PO Kapitał Ludzki, zarówno w odniesieniu do komponentu centralnego jak i regionalnego.

Przeczytaj także: Doradztwo dla MŚP w województwie lubelskim – działanie 1.7 RPO WL

Innymi słowy, każdego roku zostaje przygotowany przez Instytucję Pośredniczącą Plan działań dla danego priorytetu PO Kapitał Ludzki, który zawiera podstawowe informacje dotyczące typów projektów, podziału środków finansowych przeznaczonych na realizację projektów systemowych i konkursowych oraz zasad i terminów wyboru projektów w danym roku. Dokument ten pełni funkcję informacyjną dla potencjalnych wnioskodawców zainteresowanych otrzymaniem wsparcia w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Plany działań na dany rok budżetowy dostępne są dla komponentu centralnego i regionalnego (po wyborze konkretnego województwa) pod adresem strony internetowej: http://www.efs.gov.pl.

Zapoznaj się z serwisem Mała firma

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacko Radcowska Kacprzak Kowalak sp. p. w Poznaniu

Kancelaria kieruje swoje usługi zarówno do małych i średnich przedsiębiorców, jak i do osób fizycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK