| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Dotacje na szkolenia oraz doradztwo w województwie dolnośląskim – działanie 8.1.1 POKL

Dotacje na szkolenia oraz doradztwo w województwie dolnośląskim – działanie 8.1.1 POKL

W województwie dolnośląskim można starać się o dotacje unijne na szkolenia oraz doradztwo w ramach ogłoszonego właśnie naboru wniosków. Takie możliwości oferuje komponent regionalny Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Konkurs otwarty dla poddziałania 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki został ogłoszony 23 kwietnia 2010 roku. Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane w dniach od 4 maja 2010 roku do 31 grudnia 2010 roku w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Wałbrzychu - Filia we Wrocławiu. Musimy pamiętać, że instytucja organizująca konkurs może w trakcie trwania naboru podjąć decyzję o zawieszeniu konkursu bądź o wcześniejszym terminie zamknięcia konkursu. Projekty wyłonione do wsparcia finansowane są w 85% ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz 15% z krajowego wkładu publicznego, dla którego źródłem finansowania w 100% jest budżet państwa.

Przeczytaj także: Ostatnia szansa na zdobycie unijnych środków dla dolnośląskich przedsiębiorców w 2010 roku

Kto może ubiegać się o dotację?

W ramach konkursu o dofinansowanie projektu mogą ubiegać się wszystkie podmioty – z wyłączeniem osób fizycznych, przy czym nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych.

Z pomocy szkoleniowej nie mogą korzystać przedsiębiorstwa zagrożone, czyli borykające się z trudnościami finansowymi, pozostające pod zarządem komisarycznym lub znajdujące się w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania naprawczego.

Projekty realizowane w ramach konkursu muszą być skierowane bezpośrednio do przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą na obszarze województwa dolnośląskiego i ich pracowników, których miejsce pracy jest zlokalizowane w województwie dolnośląskim.

Polecamy: Jaką drogą pozyskiwać dotacje

Na co mogę otrzymać dotację?

W ramach konkursu przewiduje się wsparcie następujących typów operacji:

  • ogólne i specjalistyczne szkolenia oraz doradztwo związane ze szkoleniami dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw w zakresie m.in.: zarządzania, identyfikacji potrzeb w zakresie kwalifikacji pracowników, organizacji pracy, zarządzania BHP, elastycznych form pracy, wdrażania technologii produkcyjnych przyjaznych środowisku, wykorzystania w prowadzonej działalności technologii informacyjnych i komunikacyjnych;
  • doradztwo dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP), w tym dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, w szczególności w zakresie ekonomii, finansów, zarządzania zasobami ludzkimi lub rachunkowości (z wyłączeniem doradztwa związanego z procesami inwestycyjnymi).
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Wieczorek

Adwokat, autorka bloga DEWELOPERSKI.com

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »