| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Dotacje inwestycyjne dla samorządów

Dotacje inwestycyjne dla samorządów

Inwestycje i dotacje w samorządach muszą opierać się na potrzebach i celach dla wybranego obszaru. Efektywność inwestycji jest kluczowym wskaźnikiem przy wprowadzaniu firm na rynek, przy ich ekspansji oraz przy ubieganiu się o dofinansowanie.

Atrakcyjność inwestycyjna obszaru jest znaczna: wysokie uprzemysłowienie i kadra jest zachętą do wprowadzania nowych zakładów produkcyjnych. Dostępność energii i wprowadzana modernizacja procesów produkcji to mocne podstawy pod przyszłe przedsiębiorstwa. Dolny Śląsk wymaga również inwestycji i restrukturyzacji dla wprowadzenie norm ochrony środowiska. Przedsiębiorstwa usługowe ukierunkowane na ekologię są niezbędne. Dla poprawy jakości obsługi przedsiębiorstw i mieszkańców Dolnego Śląska od dłuższego czasu wprowadzane są firmy usługowe, często w oparciu o e-biznes i współpracę regionalną czy ogólnokrajową.

Polecamy: Dotacje dla wiejskich mikroprzedsiębiorców

Województwo pomorskie

Pomorze jest  regionem turystycznym, trójmiasto i wiele miast tego regionu czerpie znaczne korzyści z tej branży. Inwestycje pro rozwojowe poprzez rozbudowę branży hotelarskiej, gastronomicznej i  rekreacji są jednym z głównych kierunków działalności. Ochrona środowiska i gospodarowanie zasobami naturalnymi wymaga znacznych nakładów, jednak  utrzymanie walorów przyrodniczych (ochrona Bałtyku, delty Wisły) jest oceniona jako niezbędna dla regionu. Gospodarka morska oraz transport morski jest  rozwinięty w regionie Trójmiasta. Na tym obszarze znaczne wydatki są kierowane dla rozbudowy sieci transportu i sieci przeładunkowej i magazynowej. Program ten jest dobrze oceniany przez przedsiębiorstwa polskie i zagraniczne, finansowanie takich inwestycji jest jednym z priorytetów Pomorza.

W ciągu roku województwo uzyskało ponad 250,8 mln zł subwencji i dotacji, na inwestycje w regionie przeznaczono 706,1 mln zł. Z funduszy strukturalnych na rozwój i rozbudowę województwa przeznaczono 551,3 mln zł, z czego 396,9 mln zł jest wydatkowany na inwestycje.

Dane:

 Raporty na temat Wielkich miast Polski, PwC, 2010

 Poradnik Samorządowca, GUS, 2010

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK