REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie dokumenty należy załączyć do umowy o dofinansowanie projektów celowych – część II

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dofinansowanie projektów celowych
Dofinansowanie projektów celowych

REKLAMA

REKLAMA

Przed podpisaniem umowy o dofinansowanie projektu celowego wnioskodawcy są zobowiązani do uzupełnienia dokumentów złożonych na etapie aplikowania o środki unijne. Spełnienie kryteriów kwalifikowalności projektu oraz wnioskodawcy musi nastąpić również podczas podpisywania umowy o dofinansowanie projektu.

Regionalne Instytucje Finansujące dokonują powtórnej weryfikacji przedłożonej przez wnioskodawców dokumentacji w celu zbadania czy projekt w dalszym ciągu kwalifikuje się do udzielenia wsparcia w ramach działania 1.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Działanie to jest celowe w sytuacji, iż ocena projektu trwa do 90 dni od zakończenia naboru projektów i w tym okresie dokumenty załączone do wniosku mogą ulec dezaktualizacji. Przykładowo, wnioskodawca projektu może przestać spełniać kryteria kwalifikowalności do udzielenia dofinansowania unijnego. Zawarcie umowy z RIF powinno nastąpić w terminie do 14 dni od dnia przedłożenia wymaganych dokumentów.

REKLAMA

Lista dokumentów niezbędnych do podpisania umowy

Na potrzeby zawarcia umowy o dofinansowanie wnioskodawcy są zobowiązani przedłożyć następujące dokumenty:

  • Zaświadczenie z właściwego Urzędu Skarbowego o niezaleganiu z należnościami wobec Skarbu Państwa oraz zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o niezaleganiu z należnościami wobec Skarbu Państwa;

Obydwa zaświadczenia powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed dniem dostarczenia do RIF. Dokumenty należy przedłożyć w oryginale lub w kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.

  • Aktualny dokument rejestrowy, który powinien zostać wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem dostarczenia do RIF oraz potwierdzony za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną do reprezentowania wnioskodawcy;
  • Deklarację wnioskodawcy o niekaralności;
  • Oświadczenie Wnioskodawcy o nr rachunku bankowego;

Przeczytaj również: Jak rozliczyć projekt badawczo-rozwojowy?

W przypadku występowania przez wnioskodawcę o płatności zaliczkowe konieczne będzie wskazanie dwóch nr rachunków bankowych, tj. odrębnie dla płatności zaliczkowych oraz płatności pośrednich i końcowej). 

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Harmonogram płatności;
  • Oświadczenie o posiadanym statusie;
  • Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc inną niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (przedstawiany tylko w przypadku, gdy wnioskodawca otrzymał pomoc w okresie pomiędzy złożeniem wniosku a zawarciem umowy);
  • Kopie zaświadczeń o uzyskanej pomocy de minimis (przedstawiane tylko w przypadku, gdy wnioskodawca otrzymał pomoc w okresie pomiędzy złożeniem wniosku a zawarciem umowy);
  • Pełna dokumentacja oddziaływania projektu na środowisko (przedstawiana tylko w przypadku, gdy projekt znacząco oddziaływuje na środowisko lub na obszar/potencjalny obszar Natura 2000;
  • Postanowienie właściwego organu, że projekt nie wymaga przeprowadzenia procedury oceny oddziaływania na środowisko oraz Załącznik nr 1B do Wytycznych Ministra Rozwoju Regionalnego w zakresie postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięć współfinansowanych z krajowych, lub regionalnych programów operacyjnych (dotyczy projektów będących przedsięwzięciami, dla których nie było konieczne wszczęcie postępowania oceny oddziaływania na środowisko).

Polecamy: serwis Dotacje

REKLAMA

Ponadto w przypadku, gdy umowa o dofinansowanie będzie zawierana przez pełnomocnika wymaga się załączenie pełnomocnictwa wystawionego w formie aktu notarialnego. W przypadku spółek cywilnych konieczne jest załączenie kopii umowy spółki cywilnej oraz kopii decyzji o nadaniu NIP w przypadku spółek cywilnych dla wszystkich wspólników oraz spółki.

Szczegółowy wykaz dokumentów, które należy przedłożyć Regionalnej Instytucji Finansującej na potrzeby zawarcia umowy o dofinansowanie zawiera Regulamin konkursu, który jest dostępny na stronach internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, pod adresem: http://www.parp.gov.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA