REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego - część II

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego
Dotacje dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

W ramach wznowionego naboru wniosków o dofinansowanie przedsiębiorcy z województwa świętokrzyskiego mogą otrzymać dofinansowanie na projekty inwestycyjne, które poprawią system współpracy i zarządzania grupą i w konsekwencji przyczynią się do poprawienia konkurencyjności na rynku ponadlokalnym.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Podmiotami uprawnionymi do składania wniosków o dofinansowanie są MŚP (definiowane według załącznika nr 1 Rozporządzenia Komisji (WE) Nr 800/2008 z dnia 6 sierpnia 2008 roku), które są zarejestrowane na terenie województwa świętokrzyskiego, prowadzą działalność gospodarczą w ramach formalnej sieci powiązań kooperacyjnych (konsorcja, klastry, stowarzyszenia, związki) na terenie województwa świętokrzyskiego i działają na rynku powyżej 6 miesięcy. 

REKLAMA

W celu uniknięcia podwójnego finansowania wsparcie inwestycyjne w ramach RPOWŚ na lata 2007-2013 nie będzie mogło być udzielone przed upływem ustalonego okresu karencji (2 lata) podmiotom, które rozpoczęły działalność gospodarczą uzyskując wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki).

Kiedy złożyć wniosek o dofinansowanie?

Wniosek o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami można składać w terminie od 01.10. 2009 aż do wyczerpania limitu dostępnych środków lub zamknięcia konkursu przez Zarząd Województwa.

Dowiedz się: Jak przebiegają kontrole projektów innowacyjnych?

Zamknięcie naboru wniosków nastąpi w sytuacji gdy łączna wartość dofinansowania złożonych i zaakceptowanych formalnie wniosków o dofinansowanie przekroczy 140% środków przewidzianych na konkurs.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jakie projekty mogą otrzymać dofinansowanie?

Inwestycje, które mogą otrzymać dofinansowanie w ramach tego działania powinny znacznie poprawiać system współpracy i zarządzania grupą przedsiębiorstw lub w sposób innowacyjny rozwiązywać sytuację ekonomiczną grupy przedsiębiorstw. Realizacja tych inwestycji powinna poprawić konkurencyjność grupy przedsiębiorstw na rynku ponadlokalnym.

Projekty ubiegające się o przyznanie dofinansowania powinny dotyczyć:

  • wspólnych przedsięwzięć inwestycyjnych podejmowanych przez grupę przedsiębiorstw;
  • dofinansowania kosztów zastosowania i wykorzystywania technologii informatycznych i komunikacyjnych (ICT) w procesach zarządzania klasterem przemysłowym; 
  • dofinansowania kosztów zakupu wyników prac badawczo – rozwojowych i stosowanych i/lub praw własności przemysłowej przez klaster przedsiębiorstw;
  • dofinansowania kosztów budowy i rozbudowy klasterów o znaczeniu regionalnym.

Do wydatków, które będą mogły zostać uznane za kwalifikowane w ramach projektu można zaliczyć koszty związane z nabyciem lub wytworzeniem środków trwałych tj. budowle i budynki, maszyny i urządzenia, narzędzia, przyrządy i aparatura, koszty nabycia nieruchomości zabudowanej i niezabudowanej, koszty remontów, napraw lub adaptacji pomieszczeń, koszty porad prawnych.

Polecamy serwis ABC funduszy unijnych

Szczegółowy katalog wydatków kwalifikowanych do wsparcia w ramach działania 1.2 zawiera „Podręcznik Kwalifikowalności Wydatków objętych dofinansowaniem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013”, którego wersja elektroniczna dostępna jest pod adresem: http://www.rpo-swietokrzyskie.pl

W jakiej wysokości dofinansowania z UE?

Poziom dofinansowania z UE na dany projekt nie może przekroczyć 50% wydatków kwalifikowanych zadeklarowanych we wniosku o dofinansowanie, przy czym nie mniej niż 10 tys. PLN i nie więcej niż 3 mln 999 tys. PLN.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wskaźnik koniunktury GUS. Gastronomia i zakwaterowanie z największym wzrostem

    Zakwaterowanie i gastronomia znalazły się wśród branż, w których notowany był do tej pory dodatni wskaźnik koniunktury (informacja i komunikacja oraz finanse i ubezpieczenia).

    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej

    Empatia jest kluczowa w relacjach między personelem medycznym a pacjentami, będąc nieodzownym fundamentem wysokiej jakości opieki zdrowotnej. W obecnych czasach, gdy pacjenci mają coraz większe oczekiwania, a zmiany w medycynie są nieustanne, zdolność do empatii wyróżnia się jako jeden z głównych czynników wpływających na poziom świadczonych usług. Nawet w czasach, gdy technologie medyczne rozwijają się dynamicznie, to właśnie empatyczny kontakt między pacjentem a personelem zdrowotnym ma zasadnicze znaczenie. Umiejętność wczucia się w położenie innej osoby jest kluczowa, tworząc solidną podstawę dla profesjonalnej i skutecznej opieki nad pacjentami.

    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    REKLAMA

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    REKLAMA

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA