| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego - część I

Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego - część I

Decyzją Zarządu Województwa Świętokrzyskiego został wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie dla projektów inwestycyjnych realizowanych przez grupy przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego. W ramach naboru na realizację tego typu przedsięwzięć przeznaczono kwotę 18 mln PLN.

Przedsiębiorcy zorganizowani w formalne grupy takie jak stowarzyszenia, związki, klastry stoją dzisiaj przed szansą pozyskania dodatkowych środków na realizację wspólnych przedsięwzięć inwestycyjnych. Właśnie został wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 1.2. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Warto się jednak pospieszyć, decyzja o zakończeniu naboru może zostać podjęta w każdym momencie po przekroczeniu dostępnej alokacji.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013

Przedsiębiorcy poszukujący dodatkowego źródła finansowania dla swoich projektów powinni zainteresować się możliwościami, jakie oferuje na ten cel Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 (RPOWŚ). Programy regionalne w założeniu mają rozwiązywać problemy lokalnych społeczności, które mogą być nie zauważalne z punktu widzenia władz centralnych. Dlatego ich realizację powierzono władzom samorządowym. W przypadku województwa świętokrzyskiego za sprawną realizację programu regionalnego odpowiada marszałek województwa. 

Przeczytaj również: Jak rozliczyć projekt badawczo-rozwojowy?

W praktyce dla potencjalnych wnioskodawców może to oznaczać, że wszelka korespondencja w sprawie np. oceny wniosku prowadzona jest z urzędem marszałkowskim w Kielcach, a nie np. z PARPem. Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem środków unijnych powinni skoncentrować się na I osi priorytetowej RPOWŚ. To tutaj, w ramach poszczególnych działań można otrzymać dofinansowanie na realizację projektów inwestycyjnych związanych z unowocześnieniem przedsiębiorstwa, rozbudową budynków, zakupem niezbędnego wyposażenia, wyników prac badawczo-rozwojowych itd. Wnioski o dofinansowanie poszczególnych typów projektów należy składać w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze. Jest ono publikowane na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i zawiera szczegółowe informacje w zakresie zasad naboru i oceny projektów jak również wzoru poszczególnych formularzy za pośrednictwem, których należy aplikować o unijne środki.

Szczegółowy wykaz projektów, które mogą otrzymać dofinansowanie unijne w ramach RPOWŚ zawiera dokument pn. Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych RPOWŚ. Dokument ten w wersji elektronicznej jest dostępny jest na stronach internetowych.

Polecamy serwis ABC funduszy unijnych

Działanie 1.2 „Tworzenie i rozwój powiązań kooperacyjnych przedsiębiorstw”

W ramach wznowionego naboru wniosków o dofinansowanie, o czym pisałem na wstępie tego artykułu, wspierane będą wspólne przedsięwzięcia realizowane przez grupy przedsiębiorstw, klastry przemysłowe lub konsorcja firm, które podpisały lub zamierzają podpisać umowy o współpracy lub realizacji wspólnych przedsięwzięć. W założeniu realizacja wspólnych projektów przyczyni się do poprawy współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i spowoduje zwiększenie konkurencyjności danej grupy na rynku ponadlokalnym.

Szczegółowe zasady obowiązujące podczas obecnego naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 1.2 zostały przedstawione w II części artykułu.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Golińska

aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK