| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego - część I

Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego - część I

Decyzją Zarządu Województwa Świętokrzyskiego został wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie dla projektów inwestycyjnych realizowanych przez grupy przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego. W ramach naboru na realizację tego typu przedsięwzięć przeznaczono kwotę 18 mln PLN.

Przedsiębiorcy zorganizowani w formalne grupy takie jak stowarzyszenia, związki, klastry stoją dzisiaj przed szansą pozyskania dodatkowych środków na realizację wspólnych przedsięwzięć inwestycyjnych. Właśnie został wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 1.2. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Warto się jednak pospieszyć, decyzja o zakończeniu naboru może zostać podjęta w każdym momencie po przekroczeniu dostępnej alokacji.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013

Przedsiębiorcy poszukujący dodatkowego źródła finansowania dla swoich projektów powinni zainteresować się możliwościami, jakie oferuje na ten cel Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 (RPOWŚ). Programy regionalne w założeniu mają rozwiązywać problemy lokalnych społeczności, które mogą być nie zauważalne z punktu widzenia władz centralnych. Dlatego ich realizację powierzono władzom samorządowym. W przypadku województwa świętokrzyskiego za sprawną realizację programu regionalnego odpowiada marszałek województwa. 

Przeczytaj również: Jak rozliczyć projekt badawczo-rozwojowy?

W praktyce dla potencjalnych wnioskodawców może to oznaczać, że wszelka korespondencja w sprawie np. oceny wniosku prowadzona jest z urzędem marszałkowskim w Kielcach, a nie np. z PARPem. Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem środków unijnych powinni skoncentrować się na I osi priorytetowej RPOWŚ. To tutaj, w ramach poszczególnych działań można otrzymać dofinansowanie na realizację projektów inwestycyjnych związanych z unowocześnieniem przedsiębiorstwa, rozbudową budynków, zakupem niezbędnego wyposażenia, wyników prac badawczo-rozwojowych itd. Wnioski o dofinansowanie poszczególnych typów projektów należy składać w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze. Jest ono publikowane na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i zawiera szczegółowe informacje w zakresie zasad naboru i oceny projektów jak również wzoru poszczególnych formularzy za pośrednictwem, których należy aplikować o unijne środki.

Szczegółowy wykaz projektów, które mogą otrzymać dofinansowanie unijne w ramach RPOWŚ zawiera dokument pn. Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych RPOWŚ. Dokument ten w wersji elektronicznej jest dostępny jest na stronach internetowych.

Polecamy serwis ABC funduszy unijnych

Działanie 1.2 „Tworzenie i rozwój powiązań kooperacyjnych przedsiębiorstw”

W ramach wznowionego naboru wniosków o dofinansowanie, o czym pisałem na wstępie tego artykułu, wspierane będą wspólne przedsięwzięcia realizowane przez grupy przedsiębiorstw, klastry przemysłowe lub konsorcja firm, które podpisały lub zamierzają podpisać umowy o współpracy lub realizacji wspólnych przedsięwzięć. W założeniu realizacja wspólnych projektów przyczyni się do poprawy współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i spowoduje zwiększenie konkurencyjności danej grupy na rynku ponadlokalnym.

Szczegółowe zasady obowiązujące podczas obecnego naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 1.2 zostały przedstawione w II części artykułu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krajowy System Usług

(KSU)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK