| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jakie dotacje dla przedsiębiorczych w Małopolsce – część II

Jakie dotacje dla przedsiębiorczych w Małopolsce – część II

O przyznanie bezzwrotnej dotacji ze środków unijnych mogą teraz ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, którzy zamierzają zrealizować swój projekt na obszarze województwa małopolskiego. Drogą ku przyznaniu unijnej pomocy jest złożenie wniosku o dofinansowanie na zasadach określonych w dokumentacji konkursowej.

Pułap dofinansowania może zostać podniesiony o 5 punktów procentowych (do 45%) dla przedsiębiorcy, którego projekt jest zlokalizowany na terenie powiatu o wskaźniku przedsiębiorczości (mierzonym na poziomie powiatu) niższym niż 75% średniej dla województwa małopolskiego. Zalicza się do nich następujące powiaty: brzeski, dąbrowski, gorlicki, limanowski, nowosądecki, proszowicki, tarnowski.

Potencjalni beneficjenci działania 2.1.A mogą wnioskować o przyznanie unijnej pomocy w wysokości co najmniej 40 tys. zł, ale nie większej niż 400 tys. zł. Pamiętajmy także, że wypłata środków unijnych następuje tu na zasadzie refundacji po podpisaniu umowy o dofinansowanie.

Polecamy serwis Mała firma

Wnioskodawca zamierza zrealizować projekt polegający na zakupie specjalistycznego sprzętu do swojego przedsiębiorstwa, dzięki czemu wzmocni swoją konkurencyjność na rynku. Aby taki zakup mógł być uznany za kwalifikowany musi nastąpić nie wcześniej niż w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie do instytucji organizującej konkurs. Zwrot kosztów zakupu urządzenia odbywa się na zasadzie refundacji, co oznacza wprost, że takie urządzenie musi zostać najpierw zakupione ze środków własnych przedsiębiorcy, a następnie wydatek ten w wysokości określonej w umowie o dofinansowanie zostanie zwrócony beneficjentowi projektu. Refundacja następuje na podstawie wniosku o płatność do którego należy załączyć faktury zakupu lub inne dokumenty równoważnej wartości księgowej.

Dokumentacja konkursowa, w tym regulamin konkursu, wzór wniosku o dofinansowanie, wzory załączników, wzór umowy o dofinansowanie projektu oraz instrukcja wypełniania wniosku oraz załączników jest dostępna na stronie internetowej organizatora konkursu, pod adresem: http://www.mcp.malopolska.pl , w zakładce „Aktualne konkursy”.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Andziak

Księgowy / Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK