| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jakie dotacje dla przedsiębiorczych w Małopolsce – część I

Jakie dotacje dla przedsiębiorczych w Małopolsce – część I

Teraz również najmniejsze firmy mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie unijne na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych w województwie małopolskim. Premiowane będą projekty polegające m.in. na rozbudowie przedsiębiorstwa oraz wprowadzenia na rynek nowych produktów i usług. Na ten cel można otrzymać nawet do 400 tys. zł dotacji.

Wniosek o dofinansowanie jest formularzem, za pomocą którego opisujemy nasz projekt, zakładane wskaźniki, efektywność finansową oraz trwałość. Do wniosku załączane są również załączniki tzn. dokumenty za pomocą którego oceniający mogą stwierdzić wiarygodność przedstawionych przez nas informacji. Po złożeniu wymaganej dokumentacji jest ona przedmiotem dokładnej analizy i oceny. Najlepsze wnioski spełniające wymagania konkursowe otrzymują unijną dotację. Przyjrzyjmy się zatem jakie szczegółowe wymagania postawili oceniający przed mikroprzedsiębiorcami podczas tegorocznego naboru wniosków.

Kto może ubiegać się o dotację unijną?

O dofinansowanie swoich przedsięwzięć inwestycyjnych w ramach działania 2.1.A mogą ubiegać się wyłącznie mikroprzedsiębiorcy, którzy realizują swoje projekty na terenie województwa małopolskiego. W naborze wniosków mogą wziąć udział przedsiębiorstwa już istniejące na rynku, przy czym nie ma znaczenia jak długo taka firma już istnieje. Przedsiębiorstwa inne niż mikro- nie mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach tego naboru.

Zapoznaj się z ABC funduszy unijnych

Przedsiębiorstwo, którego roczne obroty nie przekraczają 2 mln EUR, ale które zatrudnia więcej niż 10 osób zostaje automatycznie wyłączone z możliwości otrzymania dotacji w ramach tego naboru. Zachowanie progu zatrudnienia jest tutaj obowiązkowe. Przynależność do MŚP jest weryfikowana na etapie podpisywania umowy o dofinansowanie.

Należy również dodać, że w ramach tego naboru nie przewiduje się wsparcia dla wnioskodawców, którzy są ubezpieczeni w KRUS. Takie podmioty powinny szukać możliwości otrzymania unijnej dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, o którym piszę w innych artykułach.

W przypadku małopolskiego konkursu dla mikroprzedsiębiorców, pozostałe informacje dotyczące zasad naboru projektów opisałem w drugiej części artykułu.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK