| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak rozwijać współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a naukowcami na Mazowszu?

Jak rozwijać współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a naukowcami na Mazowszu?

Właśnie ruszył kolejny nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego. Tym razem unijna pomoc jest skierowana na projekty wspierające rozwój powiązań kooperacyjnych pomiędzy przedsiębiorcami a sferą badawczo-rozwojową. Do rozdysponowania podczas obecnego naboru jest kwota ponad 5 mln euro.

Nie zwalnia to jednak potencjalnych wnioskodawców z obowiązku wnikliwego zapoznania się z obowiązującą dokumentacją programową oraz wytycznymi. Konkurs, o którym mowa powyżej prowadzony jest w ramach działania 1.6 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego. Za organizację konkursu, w tym nabór i ocenę projektów odpowiada Mazowieckia Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU).

Wnioski przyjmowane są od 30 września br. Konkurs prowadzony jest w trybie ciągłym, co oznacza, że wnioski przyjmowane są do momentu wyczerpania dostępnej alokacji lub zakończenia przez MJWPU. Informacja o planowanym zamknięciu naboru wniosków zostanie umieszczona na stronie internetowej MJWPU, pod adresem: http://rpo.mazowia.eu/

Przeczytaj uważnie: Jak wypromować swoje produkty za granicą dzięki funduszom unijnym

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Zgodnie z dostępnym regulaminem konkursu, o dofinansowanie w ramach działania 1.6 mogą ubiegać się osoby prawne tj. przedsiębiorcy, jednostki naukowe, szkoły wyższe, organizacje pozarządowe oraz instytucje otoczenia biznesu prowadzące powiązanie kooperacyjne. Wnioskując o przyznanie dotacji musimy pamiętać, że minimum 50%, ale nie mniej niż 5 podmiotów funkcjonujących w ramach klastra musi posiadać siedzibę na terenie województwa mazowieckiego.

Przeczytaj również:

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Generalnie dofinansowanie w ramach działania 1.6 jest przeznaczone na projekty dotyczące wspierania powiązań kooperacyjnych o znaczeniu regionalnym w zakresie m.in.:

  • tworzenia i rozwoju klastrów o charakterze regionalnym,
  • doradztwa z zakresu opracowania planów rozwoju klastra, 
  • wspierania działalności podmiotów prowadzących klaster, 
  • działań promocyjnych klastra w celu pozyskania nowych przedsiębiorstw do udziału w klastrze,
  • wdrażania i komercjalizacji technologii i produktów innowacyjnych.

Klaster (powiązanie kooperacyjne) - znajdujące się w geograficznym sąsiedztwie skupisko podobnych firm i powiązanych z nimi instytucji, które zapewniają wyspecjalizowane umiejętności, informacje, kapitał i infrastrukturę. Przedsiębiorstwa te korzystają z podobnych nakładów, technologii albo innych powiązań zaopatrzeniowych. Celem kastra jest stymulowanie działalności innowacyjnej poprzez promowanie intensywnych kontaktów, korzystanie ze wspólnego zaplecza technologicznego, wymianę wiedzy i doświadczeń, przyczynianie się do transferu technologii, tworzenia sieci powiązań oraz rozpowszechniania informacji wśród przedsiębiorców wchodzących w skład tego zgrupowania.

Polecamy serwis Regiony

W jakiej wysokości można otrzymać dofinansowanie?

Maksymalny udział dofinansowania w projektach, w których nie występuje pomoc publiczna wynosi 85% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku projektów objętych pomocą publiczną i pomocą de minimis, maksymalna wysokość wsparcia nie może przekroczyć 50% wydatków kwalifikowalnych.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bernard Waszczyk

Analityk rynku funduszy inwestycyjnych Open Finance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK