| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak unijne fundusze wspierają łódzką przedsiębiorczość – część II

Jak unijne fundusze wspierają łódzką przedsiębiorczość – część II

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców realizujących projekty inwestycyjne na terenie województwa łódzkiego. Wsparcie udzielane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i może wynieść nawet do 100 tys. zł.

Pomoc, o której piszę powyżej może być udzielona na realizację nowych inwestycji lub rozpoczęcie bądź kontynuację bezpośrednich inwestycji oraz na doradztwo w zakresie poprawy efektywności prowadzenia działalności gospodarczej.

Nową inwestycją nie jest inwestycja prowadząca wyłącznie do odtworzenia zdolności produkcyjnych jak również nabycie udziałów lub akcji przedsiębiorstwa.

Prace związane z realizacją nowej inwestycji mogą rozpocząć się po złożeniu wniosku o dofinansowanie projektu.

Polecamy serwis Dotacje

W jakiej wysokości jest udzielane dofinansowanie?

Maksymalny poziom dofinansowania projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013 wynosi 50 % całkowitych wydatków kwalifikowanych projektu, przy czym poziom dofinansowania może zostać zwiększony o 20% w przypadku ubiegania się o dofinansowanie mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy, z wyłączeniem prowadzącego działalność w sektorze transportu.

Maksymalna wartość dofinansowania projektu (maksymalna kwota wsparcia) wynosi 100 tys. zł.

Aktualne informacje na temat naboru projektów do tego działania znajdują się w dokumentacji konkursowej dostępnej na stronie internetowej COP, pod adresem: http://www.cop.lodzkie.pl/

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK