| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak unijne fundusze wspierają łódzką przedsiębiorczość – część I

Jak unijne fundusze wspierają łódzką przedsiębiorczość – część I

Dzięki środkom unijnym na lata 2007-2013 wiele firm z całej Polski rozwija swoją działalność, poszerza swoją ofertę produkcyjną lub usługową, unowocześnia zaplecza produkcyjne, korzysta z możliwości profesjonalnego doradztwa. Teraz taką możliwość mają również przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zainwestować na terenie województwa łódzkiego. A jeśli się jeszcze wahasz dodam, że można otrzymać na ten cel nawet do 100 tys. zł.

Środki unijne, o których wspominam powyżej są dostępne w ramach tzw. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Jego nazwa nie jest przypadkowa – regionalny oznacza, że za zarządzanie środkami finansowymi pochodzącymi z UE odpowiada samorząd danego województwa. Nie inaczej jest w przypadku województwa łódzkiego, gdzie środki wspierające lokalną przedsiębiorczość są wdrażane i zarządzane przez Marszałka Województwa Łódzkiego.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

Inwestycje realizowane przez przedsiębiorców na obszarze województwa łódzkiego mają szansę otrzymać unijną pomoc w ramach III osi priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. W ramach poszczególnych działań wsparcie udzielane jest na różne typy przedsięwzięć inwestycyjnych oraz pomiędzy różnych wnioskodawców. 

Szczegółowe informacje na unijnego wsparcia udzielanego przedsiębiorcom w ramach III osi priorytetowej zawiera dokument pn. „Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013”. Dokument ten jest dostępny w wersji elektronicznej pod adresem strony internetowej: http://www.rpo.lodzkie.pl

Przeczytaj również: Szansa na rozwój najmniejszych przedsiębiorców w pomorskiem

Wsparcie dla mikro- i małych przedsiębiorców

W ramach III osi priorytetowej Programu przewidziano możliwość wsparcia mikro- i małych przedsiębiorców w realizacji projektów inwestycyjnych na terenie województwa łódzkiego. Nabór wniosków o dofinansowanie prowadzony jest w ramach Działania III.6 „Rozwój mikro- i małych przedsiębiorstw”. Za sprawną organizację konkursu, w tym nabór wniosków odpowiada instytucja organizująca konkurs, której funkcję dla województwa łódzkiego pełni Centrum Obsługi Przedsiębiorcy (COP).

Wnioski o dofinansowanie projektów mikro- i małych przedsiębiorców przyjmowane są w Punkcie przyjmowania wniosków mieszczącym się przy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi na ul. Roosevelta 15. Nabór wniosków ma formę konkursu zamkniętego, co oznacza, że data rozpoczęcia i zakończenia naboru wniosków jest określona w ogłoszeniu oraz dokumentacji konkursowej. 

W przypadku działania III.6 wnioski o dofinansowanie wraz z załącznikami są przyjmowane przez COP w terminie od 21 września 2010 r. do 24 listopada 2010 r. Wniosek o dofinansowanie projektu może być złożony osobiście przez wnioskodawcę, jego przedstawiciele lub posłańca, przesłany listem poleconym lub przesyłką kurierską. 

Polecamy ABC funduszy unijnych

Szczegółowe wymogi dotyczące wnioskodawców, którzy mogą ubiegać się o unijne dofinansowanie w ramach tego konkursu jak również typów projektów, które mogą być realizowane przy udziale europejskiego wsparcia zostały przedstawione w II części tego artykułu.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Mikołajewski

prawnik, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK