| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Szansa na międzynarodową promocję dzięki unijnym funduszom

Szansa na międzynarodową promocję dzięki unijnym funduszom

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla śląskich przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w międzynarodowych targach i wystawach. Na ten cel można otrzymać z Unii Europejskiej nawet do 50 tys. złotych.

Konkurs, o którym mowa powyżej odbywa się w ramach Poddziałania 1.2.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Celem organizowanego konkursu jest wsparcie udziału przedsiębiorców w międzynarodowych targach, wystawach oraz misjach gospodarczych w celu promocji przedsiębiorczości, konkurencyjności i innowacyjności regionu. Dotacja unijna na ten cel będzie pochodzić ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Konkurs jest organizowany przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości. Konkurs ten może być szansą dla wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem międzynarodowej współpracy, poznaniu nowych kontrahentów i partnerów gospodarczych, rozwojem swojej firmy na zagranicznych rynkach. 

Misja gospodarcza – wyjazd przedsiębiorcy na rozmowy handlowe związany ze zwiedzaniem targów lub wystaw organizowanych za granicą.
Udział w targach i wystawach – uczestnictwo przedsiębiorcy jako wystawcy w międzynarodowych targach i wystawach organizowanych za granicą.

Kto może ubiegać się o przyznanie dotacji?

Zgodnie z ogłoszeniem o konkursie, podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie projektów są mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa, w myśl rozumienia przepisów unijnych, posiadające swoją siedzibę na terenie województwa śląskiego.

Przeczytaj także: Jak zaistnieć w sieci dzięki dotacji na e-usługi

W jakiej wysokości można otrzymać dotację?

Maksymalny poziom dofinansowania projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013 jest uzależniony od statusu dane przedsiębiorstwa.

  • Dla mikro i małych przedsiębiorstw wynosi 60% kosztów kwalifikowalnych projektu.
  • Dla średnich przedsiębiorstw - 50% kosztów kwalifikowalnych projektu.

Polecam serwis: Umowy w firmie

Maksymalna kwota wsparcia dla projektów wynosi:

  • 50 000 PLN na projekty związane z udziałem przedsiębiorców w targach i wystawach międzynarodowych.
  • 20 000 PLN na projekty związane z udziałem w misjach gospodarczych związanych z targami i wystawami za granicą.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do dnia 15 lipca 2011 roku.

Wniosek o dofinansowanie powinien zostać wypełniony za pośrednictwem aplikacji internetowej zamieszczonej na stronie Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, pod adresem internetowym: http://www.scp-slask.pl, zgodnie z zasadami sporządzania wniosków opisanych w Instrukcji wypełniania wniosków o dofinansowanie. Na wskazanej powyżej stronie internetowej dostępne są wszystkie dokumenty konkursowe, wraz z załącznikami takimi jak regulamin konkursu czy obowiązujące wzory formularzy.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK