| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak zaistnieć w sieci dzięki dotacji na e-usługi

Jak zaistnieć w sieci dzięki dotacji na e-usługi

W ramach funduszy na lata 2007-2013 część środków została skierowana do przedsiębiorców zainteresowanych wdrożeniem w swoich firmach nowoczesnych systemów teleinformatycznych. Dzięki tym pieniądzom możliwe jest zaistnienie firmy na szerszym rynku i zwiększenie wolumenu sprzedaży swoich produktów i usług. Dzisiaj taką możliwość otworzono również przed przedsiębiorcami z województwa łódzkiego.

Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że finansowanie nowoczesnych e-technologii w przedsiębiorstwach może odbywać się również na poziomie regionalnym w ramach tzw. regionalnych programów operacyjnych. Możliwość wsparcia projektów z zakresu ICT została przewidziana w m.in. Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Łódzkiego. Jest to kolejna – obok Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - możliwość wsparcia tego typu inicjatyw wśród przedsiębiorców. Mowa tu o działaniu IV.3 „E-technologie dla przedsiębiorstw” dla którego właśnie ruszył nabór wniosków o dofinansowanie. W ramach tego konkursu do rozdysponowania pomiędzy przedsiębiorców jest kwota 15 mln PLN pochodząca ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nabór wniosków o dofinansowanie ma formę konkursu zamkniętego, co oznacza, że odbywa się on w ściśle określonym terminie. Data zakończenia przyjmowania wniosków dla obecnego naboru przypada na 24 września br. Dostarczenie wniosku po tym terminie może skutkować jego odrzuceniem z przyczyn formalnych.

Kto może ubiegać się o dotację?

Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach tego działania są MŚP.

Przeczytaj także: Dotacje dla firm z branży turystycznej w województwie podlaskim

Na co można otrzymać dotację?

Przedsiębiorcy zainteresowani startem w konkursie mogą ubiegać się o unijną dotację m.in. na:
a) zakupy inwestycyjne oraz ich wdrożenie w celu świadczenia usług on-line przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi ICT (np. e-handel, e-edukacja i szkolenia, tworzenie sieci), oraz
b) projekty w zakresie przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych, których efektem jest realizacja procesów biznesowych (typu B2B) w formie elektronicznej obejmujących maksymalnie dwa MŚP.

Jeśli zastanawiałeś się nad problemem jak dotrzeć do większej grupy swoich klientów i zwiększyć wielkość sprzedaży w swojej firmie ten konkurs może okazać się dla Ciebie bardzo istotny. Ze środków unijnych można np. wzbogacić naszą stronę internetową o e-sklep, za pośrednictwem, którego nasi klienci mogą dokonywać zakupów i płatności za towary i usługi bez wychodzenia z domu. 

Polecamy serwis Samochód w firmie

Przedsiębiorca na realizację projektu może otrzymać do 85% kosztów kwalifikowanych w projekcie. Pozostałą cześć jest zobowiązany pokryć ze środków własnych. Płatności mogą odbywać się na zasadach refundacji, czyli zwrotu poniesionych kosztów na podstawie faktur lub innych dokumentów księgowych równoważnej wartości lub zaliczkowania, czyli na poczet przyszłych płatności.

Szczegółowe zasady naboru projektów zostały określone w dokumentacji konkursowej dostępnej na stronach internetowych http://www.rpo.lodzkie.pl. Można tam również znaleźć wzór wniosku o dofinansowanie wraz z instrukcją jego wypełniania. 

Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu to styczeń 2011 roku.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »