| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Trwa konkurs dla przedsiębiorców w województwie podlaskim – część I

Trwa konkurs dla przedsiębiorców w województwie podlaskim – część I

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby otrzymać pieniądze na rozwój swojego przedsiębiorstwa, powinni zainteresować się możliwościami, jakie oferuje na ten cel Unia Europejska. Warto jednak pospieszyć się z decyzją, ponieważ czasu na złożenie wymaganych dokumentów jest coraz mniej.

Tylko do 13 sierpnia br. będą przyjmowane dokumenty aplikacyjne w ramach naboru wniosków do działania 1.4 „Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Do rozdysponowania pomiędzy przedsiębiorców podczas obecnego naboru jest kwota w wysokości ponad 48 mln zł. Warto, zatem już dzisiaj podjąć decyzję o starcie w naborze i niezwłocznie przygotować wszystkie dokumenty aplikacyjne. Celem konkursu jest zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie województwa podlaskiego poprzez wsparcie ich projektów rozwojowych. Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że realizowane projekty oprócz korzyści powodujących rozwój firmy, w postaci np. rozszerzenia sprzedaży istniejących produktów, rozwoju nowych rodzajów działalności, czy obniżenia kosztów produkcji, powinny również przynosić korzyści społeczne takie jak redukcja bezrobocia.

Dla kogo unijne wsparcie?

Organizator konkursu, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przewiduje w ramach konkursu wsparcie zarówno mikro-, małych, średnich jak i dużych przedsiębiorców. W przypadku mikroprzedsiębiorstw warunkiem ubiegania się o wsparcie w ramach działania jest wartość dofinansowania projektu, o którą aplikują i która nie może być mniejsza niż 500 tys. zł. 

Za przedsiębiorstwo w Działaniu 1.4 uznaje się osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą (na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej) lub podmiot prowadzący działalność gospodarczą zarejestrowany w krajowym rejestrze sądowym (na podstawie wpisu do rejestru przedsiębiorców).

Zobacz również: Wsparcie MŚP w województwie mazowieckim

Na jakie działania?

W ramach konkursu wspierane będą wyłącznie projekty polegające na realizacji nowych inwestycji. Oznacza to inwestycje w środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne związane z:

  • utworzeniem nowego przedsiębiorstwa,
  • rozbudową istniejącego przedsiębiorstwa,
  • dywersyfikacją produkcji przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych, dodatkowych produktów lub
  • zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego w istniejącym przedsiębiorstwie.

Nową inwestycją nie jest inwestycja prowadząca jedynie do odtworzenia zdolności produkcyjnych oraz nabycie udziałów lub akcji przedsiębiorcy.

Przykładowo w ramach konkursu będzie można otrzymać dofinansowanie do inwestycji polegających na zasadniczej zmianie produkcji, procesu produkcyjnego lub zmianie w zakresie sposobu świadczenia usług. Przewiduje się także wsparcie przedsięwzięć dotyczących nabycia oraz wytworzenia środków trwałych niezbędnych do prowadzenia, unowocześnienia i rozwoju działalności gospodarczej. Pamiętajmy, że projekty zgłaszane przez wnioskodawców powinny dotyczyć wprowadzanej przez nich innowacji produktowej, procesowej bądź technologicznej.

Polecamy serwis Umowy w firmie

Szczegółowe zasady organizacji konkursu w ramach działania 1.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego zawarte są w dokumentacji konkursowej, w tym regulaminie konkursu, który dostępny jest po adresem strony internetowej: http://www.rpowp.wrotapodlasia.pl

Pozostałe informacje dotyczące zasad naboru projektów w ramach tego konkursu zostały przedstawione w drugiej części artykułu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tax Care

Lider wśród biur księgowych dla mikro- i małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK