| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Trwa konkurs na wsparcie przedsiębiorców w województwie wielkopolskim

Trwa konkurs na wsparcie przedsiębiorców w województwie wielkopolskim

Przedsiębiorcy z województwa wielkopolskiego mają szansę na otrzymanie dofinansowanie unijnego na rozwój swoich firm. Trzeba się jednak spieszyć i w terminie naboru złożyć wymaganą dokumentacje aplikacyjną.

Konkurs, o którym mowa powyżej odbywa się w ramach Działania 1.2 „Wsparcie rozwoju MSP” - Schemat IV Projekty inwestycyjne realizowane w ramach pomocy de mini mis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego. Celem prowadzonego naboru wniosków jest rozwój gospodarczy i społeczny regionu poprzez bezpośrednie wsparcie przedsiębiorstw sektora MSP mające na celu podniesienie poziomu innowacyjności przedsiębiorstw, rozszerzenie ich działalności, bardziej elastyczne reagowanie na potrzeby regionalnej gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy.

Kto może ubiegać się o dotację?

O dotację w ramach konkursu mogą się ubiegać – po pierwsze – podmioty, które posiadają status mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa oraz – po drugie – prowadzą działalność i/lub mają siedzibę na terytorium Województwa Wielkopolskiego.

Weryfikacja dokonywana jest na podstawie zapisów w dokumentach rejestrowych przedsiębiorstwa stanowiących załączniki obligatoryjne do Wniosku, tj. KRS, EDG, REGON. 

Porównaj: Jak wnioskować o dofinansowanie projektów w konkursie dla przedsiębiorców w Wielkopolsce

Na co można otrzymać dotację?

Projekty, które mogą być objęte wsparciem unijnym w ramach tego konkursu powinny dotyczyć inwestycji w środki trwałe oraz w wartości niematerialne i prawne (inwestycja w transfer technologii poprzez nabycie praw patentowych, licencji, know-how lub nieopatentowanej wiedzy technicznej). 

Preferowane będą projekty zakładające m.in.: innowacyjność (technologiczną, procesową, produktową: produkt/usługa, organizacyjną), realizację na obszarach wiejskich, rozwiązania w zakresie ochrony środowiska, zastosowanie technologii informatycznych i komunikacyjnych (ICT) w przedsiębiorstwie.

Szczegółowe informacje na temat kwalifikowalności wydatków znajdują sie w „Wytycznych Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007-2013 w sprawie kwalifikowalnosci kosztów w ramach Działania 1.1, 1.2, 1.4 i 1.6”. Dokument dostępny jest na stronie internetowej: http://www.wrpo.wielkopolskie.pl

W jakiej wysokości mogę otrzymać dotację?

Do rozdysponowania w ramach trwającego konkursu jest kwota w wysokości 20 mln euro. Minimalna wartość dofinansowania wynosi powyżej 200 000 PLN (powyżej 300 000 PLN - w przypadku projektów realizowanych przez mikroprzedsiębiorstwa na obszarach wiejskich zdefiniowanych w PROW). Maksymalnie w ramach tego konkursu będzie można otrzymać 500 000 PLN, z wyjątkiem przedsiębiorstw z zakresu sektora transportu gdzie kwota ta wynosi 350 000 PLN. 

Polecamy serwis: Umowy

Wartość pomocy brutto łącznie z wartością innej pomocy de minimis otrzymanej przez beneficjenta pomocy w okresie bieżącego roku kalendarzowego i dwóch poprzednich lat kalendarzowych nie może przekroczyć kwoty stanowiącej równowartość 200 tys. euro.

Poziom dofinansowania dla projektu wynosi maksymalnie 70% wydatków kwalifikowanych. Wsparcie ma postać refundacji wydatków poniesionych przez beneficjenta.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK