| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Trwa konkurs na wsparcie przedsiębiorców w województwie wielkopolskim

Trwa konkurs na wsparcie przedsiębiorców w województwie wielkopolskim

Przedsiębiorcy z województwa wielkopolskiego mają szansę na otrzymanie dofinansowanie unijnego na rozwój swoich firm. Trzeba się jednak spieszyć i w terminie naboru złożyć wymaganą dokumentacje aplikacyjną.

Konkurs, o którym mowa powyżej odbywa się w ramach Działania 1.2 „Wsparcie rozwoju MSP” - Schemat IV Projekty inwestycyjne realizowane w ramach pomocy de mini mis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego. Celem prowadzonego naboru wniosków jest rozwój gospodarczy i społeczny regionu poprzez bezpośrednie wsparcie przedsiębiorstw sektora MSP mające na celu podniesienie poziomu innowacyjności przedsiębiorstw, rozszerzenie ich działalności, bardziej elastyczne reagowanie na potrzeby regionalnej gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy.

Kto może ubiegać się o dotację?

O dotację w ramach konkursu mogą się ubiegać – po pierwsze – podmioty, które posiadają status mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa oraz – po drugie – prowadzą działalność i/lub mają siedzibę na terytorium Województwa Wielkopolskiego.

Weryfikacja dokonywana jest na podstawie zapisów w dokumentach rejestrowych przedsiębiorstwa stanowiących załączniki obligatoryjne do Wniosku, tj. KRS, EDG, REGON. 

Porównaj: Jak wnioskować o dofinansowanie projektów w konkursie dla przedsiębiorców w Wielkopolsce

Na co można otrzymać dotację?

Projekty, które mogą być objęte wsparciem unijnym w ramach tego konkursu powinny dotyczyć inwestycji w środki trwałe oraz w wartości niematerialne i prawne (inwestycja w transfer technologii poprzez nabycie praw patentowych, licencji, know-how lub nieopatentowanej wiedzy technicznej). 

Preferowane będą projekty zakładające m.in.: innowacyjność (technologiczną, procesową, produktową: produkt/usługa, organizacyjną), realizację na obszarach wiejskich, rozwiązania w zakresie ochrony środowiska, zastosowanie technologii informatycznych i komunikacyjnych (ICT) w przedsiębiorstwie.

Szczegółowe informacje na temat kwalifikowalności wydatków znajdują sie w „Wytycznych Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007-2013 w sprawie kwalifikowalnosci kosztów w ramach Działania 1.1, 1.2, 1.4 i 1.6”. Dokument dostępny jest na stronie internetowej: http://www.wrpo.wielkopolskie.pl

W jakiej wysokości mogę otrzymać dotację?

Do rozdysponowania w ramach trwającego konkursu jest kwota w wysokości 20 mln euro. Minimalna wartość dofinansowania wynosi powyżej 200 000 PLN (powyżej 300 000 PLN - w przypadku projektów realizowanych przez mikroprzedsiębiorstwa na obszarach wiejskich zdefiniowanych w PROW). Maksymalnie w ramach tego konkursu będzie można otrzymać 500 000 PLN, z wyjątkiem przedsiębiorstw z zakresu sektora transportu gdzie kwota ta wynosi 350 000 PLN. 

Polecamy serwis: Umowy

Wartość pomocy brutto łącznie z wartością innej pomocy de minimis otrzymanej przez beneficjenta pomocy w okresie bieżącego roku kalendarzowego i dwóch poprzednich lat kalendarzowych nie może przekroczyć kwoty stanowiącej równowartość 200 tys. euro.

Poziom dofinansowania dla projektu wynosi maksymalnie 70% wydatków kwalifikowanych. Wsparcie ma postać refundacji wydatków poniesionych przez beneficjenta.

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wsparcie przedsiębiorców w województwie wielkopolskim
Wsparcie przedsiębiorców w województwie wielkopolskim

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK