| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak wnioskować o dofinansowanie projektów w konkursie dla przedsiębiorców w Wielkopolsce

Jak wnioskować o dofinansowanie projektów w konkursie dla przedsiębiorców w Wielkopolsce

Tylko do 2 sierpnia br. trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców zamierzających wykorzystać unijną dotację na rozwój swojej firmy. Proces aplikowania o dostępne fundusze unijne podlega zasadom określonym przez instytucje organizującą konkurs.

W tym artykule przedstawię podstawowe informacje dotyczące zasad aplikowania o środki unijne w ramach trwającego obecnie konkursu dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw - działanie 1.2 Wsparcie rozwoju MSP Schemat IV Projekty inwestycyjne realizowane w ramach pomocy de minimis. Ich znajomość może być przydatna w procesie przygotowania dokumentacji aplikacyjnej i aplikowania do instytucji organizującej konkurs, w tym przypadku Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Wielkopolskiego (IZ WRPO). Pamiętajmy jednak, że obowiązkową lekturą dla potencjalnego wnioskodawcy jest dokumentacja konkursowa oraz wytyczne i zalecenia, dostępne na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego: http://www.wrpo.wielkopolskie.pl.

Wniosek o dofinansowanie

Wniosek o dofinansowanie należy przygotować tylko w oparciu o wzory dokumentów zatwierdzone przez IZ WRPO dla konkursu Nr 11/I/2010. Podczas przygotowywania wniosku należy kierować się zaleceniami zawartymi w Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach Działania 1.2 Schemat IV WRPO na lata 2007 – 2013. Dokument ten jest dostępny do pobrania ze strony http://www.wrpo.wielkopolskie.pl. Dokumentacje aplikacyjną należy złożyć w wersji papierowej i elektronicznej. W przypadku wersji papierowej wniosek o dofinansowanie należy złożyć w oryginale oraz dwóch kopiach. Załączniki do wniosku o dofinansowanie należy złożyć tylko w formie papierowej w 3 egzemplarzach. W przypadku wersji elektronicznej wniosek o dofinansowanie powinien być zapisany na nośniku elektronicznym – płycie CD lub DVD. Płyta powinna znajdować się w zaklejonej i opisanej kopercie.

Porównaj: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Pamiętajmy aby zadbać o to, by wersje: papierowa i elektroniczna były jednakowe. Jakakolwiek zmiana naniesiona w wersji elektronicznej wniosku powinna być również naniesiona na wersję papierową wniosku.

Wniosek o dofinansowanie oraz załączniki powinny być trwale spięte. W ten sam sposób należy przygotować kopie dokumentów. Powstałe trzy komplety dokumentów należy wpiąć do jednego segregatora. Segregator należy umieścić w zamkniętym pudełku archiwizacyjnym. Dodatkowo wymagane jest aby segregator oraz pudełko archiwizacyjne było dokładnie opisane na grzbiecie zgodnie ze wzorem przedstawionym w Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach Działania 1.2 Schemat IV WRPO na lata 2007 – 2013.

Polecamy serwis Samochód w firmie

Do wniosku o dofinansowanie projektu należy załączyć tylko załączniki obligatoryjne. Lista załączników znajduje sie we wzorze wniosku o dofinansowanie.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Jaworski

Specjalista do spraw IT

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »