| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak wnioskować o dofinansowanie projektów w konkursie dla przedsiębiorców w Wielkopolsce

Jak wnioskować o dofinansowanie projektów w konkursie dla przedsiębiorców w Wielkopolsce

Tylko do 2 sierpnia br. trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców zamierzających wykorzystać unijną dotację na rozwój swojej firmy. Proces aplikowania o dostępne fundusze unijne podlega zasadom określonym przez instytucje organizującą konkurs.

W tym artykule przedstawię podstawowe informacje dotyczące zasad aplikowania o środki unijne w ramach trwającego obecnie konkursu dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw - działanie 1.2 Wsparcie rozwoju MSP Schemat IV Projekty inwestycyjne realizowane w ramach pomocy de minimis. Ich znajomość może być przydatna w procesie przygotowania dokumentacji aplikacyjnej i aplikowania do instytucji organizującej konkurs, w tym przypadku Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Wielkopolskiego (IZ WRPO). Pamiętajmy jednak, że obowiązkową lekturą dla potencjalnego wnioskodawcy jest dokumentacja konkursowa oraz wytyczne i zalecenia, dostępne na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego: http://www.wrpo.wielkopolskie.pl.

Wniosek o dofinansowanie

Wniosek o dofinansowanie należy przygotować tylko w oparciu o wzory dokumentów zatwierdzone przez IZ WRPO dla konkursu Nr 11/I/2010. Podczas przygotowywania wniosku należy kierować się zaleceniami zawartymi w Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach Działania 1.2 Schemat IV WRPO na lata 2007 – 2013. Dokument ten jest dostępny do pobrania ze strony http://www.wrpo.wielkopolskie.pl. Dokumentacje aplikacyjną należy złożyć w wersji papierowej i elektronicznej. W przypadku wersji papierowej wniosek o dofinansowanie należy złożyć w oryginale oraz dwóch kopiach. Załączniki do wniosku o dofinansowanie należy złożyć tylko w formie papierowej w 3 egzemplarzach. W przypadku wersji elektronicznej wniosek o dofinansowanie powinien być zapisany na nośniku elektronicznym – płycie CD lub DVD. Płyta powinna znajdować się w zaklejonej i opisanej kopercie.

Porównaj: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Pamiętajmy aby zadbać o to, by wersje: papierowa i elektroniczna były jednakowe. Jakakolwiek zmiana naniesiona w wersji elektronicznej wniosku powinna być również naniesiona na wersję papierową wniosku.

Wniosek o dofinansowanie oraz załączniki powinny być trwale spięte. W ten sam sposób należy przygotować kopie dokumentów. Powstałe trzy komplety dokumentów należy wpiąć do jednego segregatora. Segregator należy umieścić w zamkniętym pudełku archiwizacyjnym. Dodatkowo wymagane jest aby segregator oraz pudełko archiwizacyjne było dokładnie opisane na grzbiecie zgodnie ze wzorem przedstawionym w Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach Działania 1.2 Schemat IV WRPO na lata 2007 – 2013.

Polecamy serwis Samochód w firmie

Do wniosku o dofinansowanie projektu należy załączyć tylko załączniki obligatoryjne. Lista załączników znajduje sie we wzorze wniosku o dofinansowanie.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin M. Wyrzykowski

Główny Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK