| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu – część II

Rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu – część II

Chcesz pozyskać pieniądze na unowocześnienie swojej firmy? A może chcesz nabyć patent lub know-how i wykorzystać je w swoim przedsiębiorstwie? Teraz jest to możliwe przy współudziale środków unijnych.

30 czerwca br. ruszył długo oczekiwany przez przedsiębiorców nabór wniosków do działania 1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Do dofinansowania zostaną wybrane tylko te projekty, które spełniają określone wymagania. Warto pamiętać, że konkurs ma charakter zamknięty, tzn. dokumenty aplikacyjne będą przyjmowane wyłącznie do 14 lipca 2010 roku. 

Na co mogę otrzymać dotację?

Jak już wiemy z poprzedniej części artykułu o dotację w ramach obecnego naboru wniosków będą mogli ubiegać się wszyscy przedsiębiorcy spełniający kryteria mikroprzedsiębiorstw oraz MŚP, którzy są wpisani do KRS lub EDG. Kwota pozostająca do rozdysponowania pomiędzy przedsiębiorców na Mazowszu może zostać przeznaczona na projekty przyczyniające się do unowocześniania przedsiębiorstw a poprzez do podnoszenia ich konkurencyjności. W ramach działania przewiduje się dofinansowanie inwestycji polegających m.in. na zakupie środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z utworzeniem nowego przedsiębiorstwa, rozbudową istniejącego, dywersyfikacją produkcji poprzez wprowadzenie nowych dodatkowych produktów lub też zasadniczą zmianą procesu produkcyjnego. Innymi słowy do wydatków kwalifikowanych, czyli niezbędnych wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu możemy zaliczyć: nabycie prawa własności lub wieczystego użytkowania nieruchomości zabudowanej, nabycie środków trwałych, w tym budowli i budynków, maszyn i urządzeń, narzędzi, przyrządów i aparatury oraz wyposażenia technicznego jak również wspomniane na początku nabycie wartości materialnych i prawnych związanych z transferem technologii. 

Polecamy: Dotacje 2012: fundusze unijne dla firm

Pamiętajmy, że w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej w sektorze transportu pomoc nie może być przeznaczona na zakup środków transportu – oznacza to, iż jeśli podmiot ubiegający się o dofinansowanie ma w dokumentach rejestrowych kody PKD/EKD związane z transportem – zakup środków transportu jest dla niego wydatkiem niekwalifikowalnym.

Porównaj: Pomoc publiczna na szkolenia w ramach sektora MSP

W jakiej wysokości mogę otrzymać dotację?

Maksymalna intensywność pomocy dla całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może przekroczyć dla mikro i małych przedsiębiorców - do 50% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, dla średnich przedsiębiorców - do 40% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Okres rzeczowej realizacji projektu nie może być dłuższy niż do dnia 31 grudnia 2012 roku.

Musimy również pamiętać, aby nasz projekt spełniał wymogi dotyczące wartości całkowitej wydatków kwalifikowanych, która nie może być większa niż 8 mln złotych i mniejsza niż 500 tys. złotych. Wartość unijnego dofinansowania w ramach tego naboru nie może przekroczyć 2 mln złotych. 

Polecamy serwis Samochód

Szczegółowych informacji na temat możliwości udzielenia wsparcia w ramach konkursu udziela punkt informacyjny prowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EFT International

EFT International zajmuje się pomaganiem firmom w osiągnięciu sukcesu na zagranicznych rynkach, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK