| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak aplikować o wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej

Jak aplikować o wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z przygotowaniem terenu pod inwestycje w województwach Polski Wschodniej. Pozostająca do rozdysponowania kwota to ponad 140 mln PLN. Aby jednak móc skutecznie rywalizować o fundusze konieczne jest przygotowanie i złożenie dokumentacji aplikacyjnej.

Przed przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej na działania objęte wsparciem unijnym koniecznie zapoznajmy się z obowiązującą dokumentacją konkursową. Szczególnie pomocny w tym względzie będzie Regulamin przeprowadzania konkursu, który wskazuje potencjalnym wnioskodawcom zasady aplikowania o środki w ramach naboru wniosków. Ich znajomość pozwoli nam szybciej przebrnąć przez gąszcz wymogów i procedur unijnych stawianych przed wnioskodawcami.

Wszystkie obowiązujące dokumenty, w tym wytyczne, regulamin, wzór wniosku o udzielenie wsparcia, instrukcja znajdują się na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, pod adresem http://www.parp.gov.pl

Jak przygotować wniosek o udzielenie wsparcia?

Wniosek w ramach konkursu powinien zostać przygotowany na formularzu stanowiącym załącznik nr 4 do Regulaminu i w zgodzie z instrukcją jego wypełnienia (załącznik 5). Wniosek powinien zostać przygotowany w dwóch egzemplarzach, mianowicie w formie papierowej i elektronicznej. W przypadku wersji elektronicznej, wypełniony wniosek powinien zostać zapisany na nośniku informatycznym takim jak płyta CD/DVD. Ponadto, w wersji elektronicznej wniosku należy uwzględnić wszystkie załączniki do wniosku.

Porównaj: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Jednocześnie musimy pamiętać, aby dokumentacja aplikacyjna była kompletna, tzn. oprócz wniosku o udzielenie wsparcia zawierała wszystkie wymagane załączniki, zgodnie z sekcją M formularza wniosku. Ważne jest również zachowanie ponumerowanie wszystkich stron wniosku oraz załączników jak również ich parafowane przez osobę lub osoby upoważnione do złożenia wniosku o udzielenie wsparcia. Częstym błędem występującym w składanej dokumentacji jest brak podpisu w sekcji L formularza wniosku „Oświadczenie Beneficjenta” przez osobę upoważnioną do podpisania wniosku oraz brak firmowej pieczątki. Pamiętajmy, także o załączenie do wniosku umocowania dla osoby, która na jego podstawie jest upoważniona do podpisania wniosku. 

W ramach konkursu dopuszcza się przekazywanie wniosków o udzielenie wsparcia do oceny bez pozwolenia na budowę oraz bez decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pod warunkiem, że wraz z wnioskiem przedłożone zostanie potwierdzenie wystąpienia do odpowiedniego organu o wydanie przedmiotowych dokumentów.

Polecamy serwis: Umowy

Gdzie składać wniosek?

Wniosek o udzielenie wsparcia można złożyć przez cały okres prowadzenia konkursu, tj. od daty otwarcia naboru do daty zamknięcia konkursu, które nastąpi w dniu 30.09.2010 r. lub w przypadku przekroczenia puli dostępnych środków przeznaczonych na dany nabór. Wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami należy dostarczyć osobiście, przesłać pocztą lub kurierem na adres Zespołu Infrastruktury Nowoczesnej Gospodarki w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pamiętajmy również o tym, aby wniosek o udzielenie wsparcia był opakowany w sposób uniemożliwiający dostęp do jego zawartości osobom nieuprawnionym.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC S.A.

Obsługa wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK