| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak aplikować o wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej

Jak aplikować o wsparcie innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z przygotowaniem terenu pod inwestycje w województwach Polski Wschodniej. Pozostająca do rozdysponowania kwota to ponad 140 mln PLN. Aby jednak móc skutecznie rywalizować o fundusze konieczne jest przygotowanie i złożenie dokumentacji aplikacyjnej.

Przed przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej na działania objęte wsparciem unijnym koniecznie zapoznajmy się z obowiązującą dokumentacją konkursową. Szczególnie pomocny w tym względzie będzie Regulamin przeprowadzania konkursu, który wskazuje potencjalnym wnioskodawcom zasady aplikowania o środki w ramach naboru wniosków. Ich znajomość pozwoli nam szybciej przebrnąć przez gąszcz wymogów i procedur unijnych stawianych przed wnioskodawcami.

Wszystkie obowiązujące dokumenty, w tym wytyczne, regulamin, wzór wniosku o udzielenie wsparcia, instrukcja znajdują się na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, pod adresem http://www.parp.gov.pl

Jak przygotować wniosek o udzielenie wsparcia?

Wniosek w ramach konkursu powinien zostać przygotowany na formularzu stanowiącym załącznik nr 4 do Regulaminu i w zgodzie z instrukcją jego wypełnienia (załącznik 5). Wniosek powinien zostać przygotowany w dwóch egzemplarzach, mianowicie w formie papierowej i elektronicznej. W przypadku wersji elektronicznej, wypełniony wniosek powinien zostać zapisany na nośniku informatycznym takim jak płyta CD/DVD. Ponadto, w wersji elektronicznej wniosku należy uwzględnić wszystkie załączniki do wniosku.

Porównaj: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Jednocześnie musimy pamiętać, aby dokumentacja aplikacyjna była kompletna, tzn. oprócz wniosku o udzielenie wsparcia zawierała wszystkie wymagane załączniki, zgodnie z sekcją M formularza wniosku. Ważne jest również zachowanie ponumerowanie wszystkich stron wniosku oraz załączników jak również ich parafowane przez osobę lub osoby upoważnione do złożenia wniosku o udzielenie wsparcia. Częstym błędem występującym w składanej dokumentacji jest brak podpisu w sekcji L formularza wniosku „Oświadczenie Beneficjenta” przez osobę upoważnioną do podpisania wniosku oraz brak firmowej pieczątki. Pamiętajmy, także o załączenie do wniosku umocowania dla osoby, która na jego podstawie jest upoważniona do podpisania wniosku. 

W ramach konkursu dopuszcza się przekazywanie wniosków o udzielenie wsparcia do oceny bez pozwolenia na budowę oraz bez decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pod warunkiem, że wraz z wnioskiem przedłożone zostanie potwierdzenie wystąpienia do odpowiedniego organu o wydanie przedmiotowych dokumentów.

Polecamy serwis: Umowy

Gdzie składać wniosek?

Wniosek o udzielenie wsparcia można złożyć przez cały okres prowadzenia konkursu, tj. od daty otwarcia naboru do daty zamknięcia konkursu, które nastąpi w dniu 30.09.2010 r. lub w przypadku przekroczenia puli dostępnych środków przeznaczonych na dany nabór. Wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami należy dostarczyć osobiście, przesłać pocztą lub kurierem na adres Zespołu Infrastruktury Nowoczesnej Gospodarki w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pamiętajmy również o tym, aby wniosek o udzielenie wsparcia był opakowany w sposób uniemożliwiający dostęp do jego zawartości osobom nieuprawnionym.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ministerstwo Finansów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK