| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak poprawić wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie w zachodniopomorskiem – część II

Jak poprawić wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie w zachodniopomorskiem – część II

Po zakończeniu oceny formalnej kolejnym etapem weryfikacji dokumentacji aplikacyjnej jest ocena środowiskowa, ekonomiczno-finansowa oraz techniczna. Od jej wyników zależeć może przyznanie unijnego dofinansowania.

W sytuacji uzupełnienia braków podczas oceny formalnej i otrzymaniu pisma informującego o pomyślnym zakończeniu oceny wniosku, następuje kolejny etap weryfikacji naszego „pomysłu”. Podczas każdego z powyższych ocen, nasz wniosek jest analizowany przez grono specjalistów z zakresu kryteriów środowiskowych, ekonomiczno-finansowych oraz merytoryczno-technicznych.

Na każdym etapie, ocena dokonywana jest na podstawie kryteriów zawartych w tzw. „Kartach oceny”, które dostępne pod adresem strony internetowej: www.rpo.wzp.pl. Na każdym etapie oceny osoby oceniające mogą zażądać od wnioskodawcy udzielenia dodatkowych wyjaśnień, np. uzasadniających wysokość zaplanowanych wydatków. W takim przypadku wnioskodawca jest zobowiązany złożyć pisemne wyjaśnienia, jednak w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych liczonych od dnia następnego od dnia wysłania faksu lub maila z zapytaniem. Prośba o wyjaśnienie kierowana jest drogą pocztową, mailową, lub faksem.

W przypadku niezłożenia wyjaśnień we wskazanym terminie, dany wniosek jest oceniany na podstawie dostępnych informacji.

Krok drugi – ocena środowiskowa

Podczas tej oceny weryfikowane są tzw. załączniki środowiskowe złożone przez Wnioskodawcę wraz z wnioskiem o dofinansowanie pod kątem ich kompletności, a także zgodności projektu z prawem krajowym oraz unijnym. Ocena ta ma charakter „zero-jedynkowy” co oznacza, że niespełnienie chociażby jednego z nich powoduje odrzucenie wniosku.

W przypadku projektów o niestacjonarnym charakterze, tzn. dla których – ze względu na ich specyfikę – nie jest możliwe określenie lokalizacji, załączniki środowiskowe nie są wymagane.

Zobacz także: Co to jest biznesplan

Krok trzeci – ocena ekonomiczno-finansowa

Podczas tej oceny weryfikowana jest m.in. poprawność metodologii przeprowadzenia analizy finansowej, zasadność nakładów inwestycyjnych na realizację projektu, poprawność określenia źródeł finansowania projektu czy kondycja finansowa wnioskodawcy. W przypadku tych kryteriów ocena odbywa się w systemie „zero-jedynkowym”. Dodatkowo ocena przeprowadzana jest w systemie punktowym. W systemie tym oceniane jest wartość dofinansowania z RPO WZ przypadająca na liczbę utworzonych miejsc pracy w ramach projektu oraz efektywność ekonomiczna inwestycji. 

Ocena ekonomiczno-finansowa dokonywana jest w systemie „zero-jedynkowym” oraz punktowym. W systemie punktowym można zdobyć maksymalnie 40 punktów. 

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK