| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak poprawić wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie w zachodniopomorskiem – część II

Jak poprawić wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie w zachodniopomorskiem – część II

Po zakończeniu oceny formalnej kolejnym etapem weryfikacji dokumentacji aplikacyjnej jest ocena środowiskowa, ekonomiczno-finansowa oraz techniczna. Od jej wyników zależeć może przyznanie unijnego dofinansowania.

Krok czwarty – ocena merytoryczno-techniczna

Ostatni etap do przyznania dofinansowania to ocena merytoryczno-techniczna. Podobnie jak w przypadku oceny ekonomiczno-finansowej jest ona dokonywana w zależności od kryterium w systemie „zero-jedynkowym” oraz punktowym. Tutaj oceniana jest wskazana i uzasadniona we wniosku poprawność sposobu realizacji projektu oraz wybrany wariant realizacyjny. Ponadto sprawdzane jest czy całość dokumentów jak również zawartych informacji jest spójna i kompletna. W ocenie punktowej dodatkowo weryfikowane jest czy realizacja projektu faktycznie przyczyni się do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstwa, czy projekt ma innowacyjny charakter, czy wnioskodawca ma doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć itd. W ocenie punktowej można uzyskać maksymalnie 60 punktów. 

Na etapie oceny merytoryczno–technicznej oceniający mają prawo uznać poszczególne wydatki za niekwalifikowalne lub zawyżone, w związku z czym mogą je usunąć lub zmniejszyć ich wartość.

Końcową ocenę (środowiskową, ekonomiczno - finansową i merytoryczno-techniczną) projektu stanowi średnia arytmetyczna punktów przyznanych za spełnianie kryteriów punktowanych przez wszystkich oceniających dany projekt.

Polecamy serwis Zakładam firma

Do dofinansowania kwalifikuje się każdy projekt, który spełnia łącznie następujące warunki:

  • spełnia wszystkie kryteria dopuszczające określone na ocenie środowiskowej, ekonomiczno – finansowej oraz merytoryczno–technicznej,
  • uzyskał co najmniej 50% maksymalnej liczby punktów na etapie oceny ekonomiczno-finansowej oraz merytoryczno - technicznej (50 punktów).
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Europejski Fundusz Leasingowy

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK