| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak poprawić wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie w zachodniopomorskiem – część II

Jak poprawić wniosek na inwestycje MŚP w nowe technologie w zachodniopomorskiem – część II

Po zakończeniu oceny formalnej kolejnym etapem weryfikacji dokumentacji aplikacyjnej jest ocena środowiskowa, ekonomiczno-finansowa oraz techniczna. Od jej wyników zależeć może przyznanie unijnego dofinansowania.

Krok czwarty – ocena merytoryczno-techniczna

Ostatni etap do przyznania dofinansowania to ocena merytoryczno-techniczna. Podobnie jak w przypadku oceny ekonomiczno-finansowej jest ona dokonywana w zależności od kryterium w systemie „zero-jedynkowym” oraz punktowym. Tutaj oceniana jest wskazana i uzasadniona we wniosku poprawność sposobu realizacji projektu oraz wybrany wariant realizacyjny. Ponadto sprawdzane jest czy całość dokumentów jak również zawartych informacji jest spójna i kompletna. W ocenie punktowej dodatkowo weryfikowane jest czy realizacja projektu faktycznie przyczyni się do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstwa, czy projekt ma innowacyjny charakter, czy wnioskodawca ma doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć itd. W ocenie punktowej można uzyskać maksymalnie 60 punktów. 

Na etapie oceny merytoryczno–technicznej oceniający mają prawo uznać poszczególne wydatki za niekwalifikowalne lub zawyżone, w związku z czym mogą je usunąć lub zmniejszyć ich wartość.

Końcową ocenę (środowiskową, ekonomiczno - finansową i merytoryczno-techniczną) projektu stanowi średnia arytmetyczna punktów przyznanych za spełnianie kryteriów punktowanych przez wszystkich oceniających dany projekt.

Polecamy serwis Zakładam firma

Do dofinansowania kwalifikuje się każdy projekt, który spełnia łącznie następujące warunki:

  • spełnia wszystkie kryteria dopuszczające określone na ocenie środowiskowej, ekonomiczno – finansowej oraz merytoryczno–technicznej,
  • uzyskał co najmniej 50% maksymalnej liczby punktów na etapie oceny ekonomiczno-finansowej oraz merytoryczno - technicznej (50 punktów).

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK