| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Inwestycje MSP w nowe technologie w województwie zachodniopomorskim

Inwestycje MSP w nowe technologie w województwie zachodniopomorskim

Tylko do 30 czerwca br. można składać dokumentację aplikacyjną do poddziałania 1.1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. W ramach ogłoszonego konkursu wsparcie mogą uzyskać projekty podnoszące konkurencyjność oraz innowacyjność mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w województwie zachodniopomorskim.

Kto może ubiegać się o dotację?

Dofinansowanie w ramach ogłoszonego konkursu udzielane jest na inwestycje realizowane przez mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające swoją siedzibę na terytorium Polski, z zastrzeżeniami wskazanymi w dokumentacji konkursowej. 

Wśród podmiotów wyłączonych z możliwości ubiegania się o dofinansowanie unijne w ramach tego konkursu są przedsiębiorcy, na których ciąży m.in. obowiązek zwrotu pomocy, wynikający z decyzji Komisji Europejskiej.

Pamiętajmy także, że wnioskodawca kwalifikuje się do otrzymania wsparcia wyłącznie w sytuacji, gdy jest podmiotem uprawnionym zarówno na etapie aplikowania, jak również w dniu podpisywania umowy o dofinansowanie.

Przez innowacyjność należy rozumieć zdolność przedsiębiorstw do tworzenia i wdrażania innowacji oraz faktyczna umiejętność wprowadzania nowych i zmodernizowanych wyrobów, nowych lub zmienionych procesów technologicznych lub organizacyjno-technicznych.

Na co można otrzymać dotację?

Dofinansowanie jest udzielane na projekty, które przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności oraz innowacyjności poprzez wdrożenie w przedsiębiorstwie nowej technologii. Jej wdrożenie powinno umożliwić wytwarzanie nowych lub znacząco ulepszonych produktów, procesów lub usług.

Technologie służące wytworzeniu nowych lub znacząco ulepszonych produktów, procesów lub usług nie mogą być stosowane na świecie dłużej niż 5 lat. Okres ten liczony jest do dnia złożenia wniosku o dofinansowanie.

Pamiętajmy również, że wszystkie projekty zgłaszane przez Wnioskodawców muszą polegać na realizacji nowej inwestycji w rozumieniu § 5 ust. 3. Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 11 października 2007 r. w sprawie udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej w ramach regionalnych programów operacyjnych (Dz.U. z 2007 r. nr 193 poz. 1399, z późn. zm.).

Porównaj: Dofinansowanie MŚP w województwie zachodniopomorskim w 2010 roku – część I

Wśród wydatków kwalifikujących się do dofinansowania w ramach tego konkursu zaliczamy:

  • nabycie środka trwałego, pod warunkiem spełnienia wymogów wskazanych w dokumentacji konkursowej,
  • nabycie wartości niematerialnych i prawnych, związanych z transferem technologii tj. autorskich praw majątkowych, praw pokrewnych, licencji, koncesji, praw do wynalazków, patentów itd.,
  • zakup robót i materiałów budowlanych do wysokości 50% całkowitych wydatków kwalifikowanych,
  • nabycie prawa własności lub wieczystego użytkowania nieruchomości niezabudowanej (gruntów) do wysokości 10 % całkowitych wydatków kwalifikowanych, pod warunkiem spełniania wymogów wskazanych w dokumentacji konkursowej,
  • zakup usług szkoleniowych bezpośrednio związanych z realizacją inwestycji.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC S.A.

Obsługa wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK