| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Inwestycje MSP w nowe technologie w województwie zachodniopomorskim

Inwestycje MSP w nowe technologie w województwie zachodniopomorskim

Tylko do 30 czerwca br. można składać dokumentację aplikacyjną do poddziałania 1.1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. W ramach ogłoszonego konkursu wsparcie mogą uzyskać projekty podnoszące konkurencyjność oraz innowacyjność mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w województwie zachodniopomorskim.

Szczegółowy katalog wydatków kwalifikowanych i niekwalifikowanych określają „Wytyczne dla Wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013”. Dokument jest dostępny pod adresem strony internetowej: http://www.rpo.wzp.pl

Wysokość przyznanego dofinansowania jest uzależniona od statusu przedsiębiorcy. W zależności od tego czy wnioskodawca jest mikro-, małym czy średnim przedsiębiorcom wysokość przyznanego dofinansowania może wynieść od 40% do 60%. W zależności od tego zależy również udział wnioskodawcy w zapewnieniu wkładu własnego projektu. Dokumentacja konkursowa nakłada na wnioskodawców obowiązki związane z okresem trwania projektu tj. nie może on trwać dłużej niż 3 lata przy jednoczesnym jego rozpoczęciu nie później niż 12 miesięcy od dnia opublikowania ogłoszenia o konkursie. Istotne jest również spełnienie wymogów dotyczących wartości projektu, który w ramach obecnego naboru nie może być mniejszy niż 40 tys złotych oraz większy niż 7,99 mln zł. 

Dofinansowanie projektu może odbywać się na zasadzie zaliczki – na poczet przyszłych kosztów ponoszonych w związku z realizacją projektu lub refundacji poniesionych już nakładów.

Polecamy serwis Samochód

Pamiętajmy również o tym, że realizacja projektu może rozpocząć się najwcześniej dzień po dniu złożenia wniosku o dofinansowanie, pod rygorem odrzucenia wniosku lub odmową podpisania umowy o dofinansowanie. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu to IV kwartał 2010 roku.

Aktualne informacje dotyczące naboru wniosków oraz wymogów w zakresie przygotowania dokumentacji aplikacyjnej znajdują się na stronie internetowej instytucji organizującej konkurs: http://www.rpo.wzp.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Skibiński

Specjalista w zakresie prawa samorządowego, gospodarczego oraz spraw odszkodowawczych. Kancelaria prowadzi blog prawniczy „Filiżanka Prawa”.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK