| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > 3 kroki do uzyskania dotacji w województwie łódzkim - część I

3 kroki do uzyskania dotacji w województwie łódzkim - część I

Bezzwrotna pomoc ze środków unijnych może skutecznie pomóc nam w uzyskaniu przewagi nad innymi przedsiębiorstwami z branży. Możliwość skorzystania z dofinansowania unijnego na inwestycje w przedsiębiorstwach oferuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego.

Przypomnijmy – część środków unijnych dostępnych w ramach unijnego budżetu na lata 2007-2013 została przeznaczona na wsparcie regionów. Pieniądze te dostępne są w ramach tzw. regionalnych programów operacyjnych i zarządzane przez samorządy województw. W przypadku województwa łódzkiego jest to Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.

Przesunięcie środków na poziom regionalny ma istotne znaczenie, gdyż co do zasady to samorządy województw najlepiej znają potrzeby i problemy województwa, jego mieszkańców, przedsiębiorców itp. Na podstawie dogłębnej analizy powstały programy operacyjne, w ramach których interwencje ze środków wspólnotowych zostały ukierunkowane na obszary szczególnie problemowe. Funduszem, który w obecnej perspektywie wspiera inwestycje w regionach, w tym przedsięwzięcia realizowane przez przedsiębiorców jest Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Zobacz także Jak aplikować o środki unijne w województwie łódzkim

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

Przedsiębiorcy, którzy po raz pierwszy zamierzają ubiegać się o dofinansowanie unijne powinni zainteresować się tzw. III osią priorytetową w ramach RPO Województwa Łódzkiego. Wsparcie w ramach III osi priorytetowej obejmuje projekty inwestycyjne i badawcze w przedsiębiorstwach, wsparcie jednostek B+R, projekty przyczyniające się do rozwoju otoczenia biznesu oraz sektora usług turystycznych i bazy rekreacyjno – sportowej. W ramach tej osi priorytetowej realizowane są inwestycje obejmujące zakup i wytworzenie aparatury naukowo – badawczej, zakup środków trwałych niezbędnych do prowadzenia prac B+R w przedsiębiorstwach, bezpośrednie inwestycje w MŚP z preferencjami dla projektów innowacyjnych, tworzenie lub rozwój parków przemysłowych, technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości i nowych ośrodków proinnowacyjnych, budowę i przebudowę infrastruktury turystycznej. 

Polecamy serwis Mała firma

Przedsiębiorstwa ukierunkowane na rozwój powinny w szczególności zainteresować się dwoma działania dostępnymi w ramach tej osi priorytetowej: działaniem III.2 „Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw” oraz działanie III.6 „Rozwój mikro- i małych przedsiębiorstw”. Przedsięwzięcia podejmowane w ramach tych działań mają przyczynić się wspierania inwestycji modernizacyjnych i rozwojowych w przedsiębiorstwach (działanie III.2) oraz zwiększenia konkurencyjności mikro- i małych przedsiębiorstw w województwie łódzkim (działanie III. 6).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

iMoto portal zmotoryzowanych

iMoto to nowe rozwiązanie w sferze internetowej, które łączy w sobie szereg funkcji przydatnych dla właścicieli samochodów i motocykli.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK