| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > 3 kroki do uzyskania dotacji w województwie łódzkim - część I

3 kroki do uzyskania dotacji w województwie łódzkim - część I

Bezzwrotna pomoc ze środków unijnych może skutecznie pomóc nam w uzyskaniu przewagi nad innymi przedsiębiorstwami z branży. Możliwość skorzystania z dofinansowania unijnego na inwestycje w przedsiębiorstwach oferuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego.

Przypomnijmy – część środków unijnych dostępnych w ramach unijnego budżetu na lata 2007-2013 została przeznaczona na wsparcie regionów. Pieniądze te dostępne są w ramach tzw. regionalnych programów operacyjnych i zarządzane przez samorządy województw. W przypadku województwa łódzkiego jest to Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.

Przesunięcie środków na poziom regionalny ma istotne znaczenie, gdyż co do zasady to samorządy województw najlepiej znają potrzeby i problemy województwa, jego mieszkańców, przedsiębiorców itp. Na podstawie dogłębnej analizy powstały programy operacyjne, w ramach których interwencje ze środków wspólnotowych zostały ukierunkowane na obszary szczególnie problemowe. Funduszem, który w obecnej perspektywie wspiera inwestycje w regionach, w tym przedsięwzięcia realizowane przez przedsiębiorców jest Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Zobacz także Jak aplikować o środki unijne w województwie łódzkim

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

Przedsiębiorcy, którzy po raz pierwszy zamierzają ubiegać się o dofinansowanie unijne powinni zainteresować się tzw. III osią priorytetową w ramach RPO Województwa Łódzkiego. Wsparcie w ramach III osi priorytetowej obejmuje projekty inwestycyjne i badawcze w przedsiębiorstwach, wsparcie jednostek B+R, projekty przyczyniające się do rozwoju otoczenia biznesu oraz sektora usług turystycznych i bazy rekreacyjno – sportowej. W ramach tej osi priorytetowej realizowane są inwestycje obejmujące zakup i wytworzenie aparatury naukowo – badawczej, zakup środków trwałych niezbędnych do prowadzenia prac B+R w przedsiębiorstwach, bezpośrednie inwestycje w MŚP z preferencjami dla projektów innowacyjnych, tworzenie lub rozwój parków przemysłowych, technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości i nowych ośrodków proinnowacyjnych, budowę i przebudowę infrastruktury turystycznej. 

Polecamy serwis Mała firma

Przedsiębiorstwa ukierunkowane na rozwój powinny w szczególności zainteresować się dwoma działania dostępnymi w ramach tej osi priorytetowej: działaniem III.2 „Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw” oraz działanie III.6 „Rozwój mikro- i małych przedsiębiorstw”. Przedsięwzięcia podejmowane w ramach tych działań mają przyczynić się wspierania inwestycji modernizacyjnych i rozwojowych w przedsiębiorstwach (działanie III.2) oraz zwiększenia konkurencyjności mikro- i małych przedsiębiorstw w województwie łódzkim (działanie III. 6).

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK