| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć II

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć II

Po uzupełnieniu braków podczas oceny formalnej dokumentacja aplikacyjna jest przekazywana do dalszej oceny pod kątem spełnienia kryteriów merytorycznych. Wynik tej oceny może zadecydować o przyznaniu unijnego dofinansowania na realizację naszego projektu.

W staraniach o przyznanie unijnego dofinansowania dla projektu w ramach działania III.3 czeka nas długa droga. Przygotowany wniosek do dofinansowanie wraz z kompletem załączników jest badany w ramach tzw. kryteriów formalnych i merytorycznych. O ile spełnienie przez projekt oraz wnioskodawcę wymogów stawianych podczas oceny formalnej nie jest zadaniem trudnym, o tyle więcej problemów przysparzają kryteria merytoryczne. W II części artykułu zostanie opisany przebieg oceny merytorycznej w konkursie na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwa w województwie łódzkim.

Ocena merytoryczna

Wnioski pozytywnie ocenione na etapie oceny formalnej podlegają ocenie merytorycznej. Ocena merytoryczna projektów dokonywana jest w oparciu o kryteria merytoryczne dostępu, ogólne oraz szczegółowe w zakresie, jakim mają zastosowanie dla danego Działania oraz rodzaju projektów.

Ocena merytoryczna wniosku dokonywana jest w terminie 30 dni roboczych od zakończenia oceny formalnej wniosków o dofinansowania.

Zobacz także: Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć I

Kryteria dostępu

Każdy wniosek dopuszczony do oceny merytorycznej musi uzyskać pozytywna ocenę na podstawie kryteriów dostępu. Ocena ta dokonywana jest na zasadzie zero-jedynkowej, czyli wniosek spełnia dane kryterium (jeden) lub go nie spełnia (zero). Niespełnienie któregokolwiek z kryteriów dostępu skutkuje odrzuceniem wniosku. Kryteria dostępu są standardowe dla wszystkich rodzajów projektów. Zaliczają się do nich wykonalność techniczna/technologiczna projektu, wykonalność finansowa projektu, wykonalność instytucjonalna, realność wskaźników i trwałość projektu.

Podczas oceny wniosku pod kątem kryteriów dostępu badana jest zdolności instytucjonalna wnioskodawcy do realizacji projektu. Kryterium to może zostać uznane za spełnione wyłącznie w sytuacji, gdzie wnioskodawca szczegółowo opisze i uzasadni posiadanie odpowiednich kadr oraz zaplecza technicznego gwarantującego wykonalność projektu pod względem technicznym i finansowym. Innymi słowy badane jest czy wnioskodawca jest przygotowany do realizacji projektu i czy przygotowano odpowiedni sposób wdrażania projektu. 

Po spełnieniu wszystkich kryteriów dostępu wniosek podlega ocenie na podstawie kryteriów ogólnych i szczegółowych polegających na przyznaniu punktów, w zależności od stopnia spełnienia danego kryterium.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Huczko

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »