| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć II

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć II

Po uzupełnieniu braków podczas oceny formalnej dokumentacja aplikacyjna jest przekazywana do dalszej oceny pod kątem spełnienia kryteriów merytorycznych. Wynik tej oceny może zadecydować o przyznaniu unijnego dofinansowania na realizację naszego projektu.

W staraniach o przyznanie unijnego dofinansowania dla projektu w ramach działania III.3 czeka nas długa droga. Przygotowany wniosek do dofinansowanie wraz z kompletem załączników jest badany w ramach tzw. kryteriów formalnych i merytorycznych. O ile spełnienie przez projekt oraz wnioskodawcę wymogów stawianych podczas oceny formalnej nie jest zadaniem trudnym, o tyle więcej problemów przysparzają kryteria merytoryczne. W II części artykułu zostanie opisany przebieg oceny merytorycznej w konkursie na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwa w województwie łódzkim.

Ocena merytoryczna

Wnioski pozytywnie ocenione na etapie oceny formalnej podlegają ocenie merytorycznej. Ocena merytoryczna projektów dokonywana jest w oparciu o kryteria merytoryczne dostępu, ogólne oraz szczegółowe w zakresie, jakim mają zastosowanie dla danego Działania oraz rodzaju projektów.

Ocena merytoryczna wniosku dokonywana jest w terminie 30 dni roboczych od zakończenia oceny formalnej wniosków o dofinansowania.

Zobacz także: Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć I

Kryteria dostępu

Każdy wniosek dopuszczony do oceny merytorycznej musi uzyskać pozytywna ocenę na podstawie kryteriów dostępu. Ocena ta dokonywana jest na zasadzie zero-jedynkowej, czyli wniosek spełnia dane kryterium (jeden) lub go nie spełnia (zero). Niespełnienie któregokolwiek z kryteriów dostępu skutkuje odrzuceniem wniosku. Kryteria dostępu są standardowe dla wszystkich rodzajów projektów. Zaliczają się do nich wykonalność techniczna/technologiczna projektu, wykonalność finansowa projektu, wykonalność instytucjonalna, realność wskaźników i trwałość projektu.

Podczas oceny wniosku pod kątem kryteriów dostępu badana jest zdolności instytucjonalna wnioskodawcy do realizacji projektu. Kryterium to może zostać uznane za spełnione wyłącznie w sytuacji, gdzie wnioskodawca szczegółowo opisze i uzasadni posiadanie odpowiednich kadr oraz zaplecza technicznego gwarantującego wykonalność projektu pod względem technicznym i finansowym. Innymi słowy badane jest czy wnioskodawca jest przygotowany do realizacji projektu i czy przygotowano odpowiedni sposób wdrażania projektu. 

Po spełnieniu wszystkich kryteriów dostępu wniosek podlega ocenie na podstawie kryteriów ogólnych i szczegółowych polegających na przyznaniu punktów, w zależności od stopnia spełnienia danego kryterium.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Zierke

Ekspert z zakresu prawa, biznesu i ekonomii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »