| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć I

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć I

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej, wniosek wraz z załącznikami podlega ocenie pod kątem spełnienia wymaganych kryteriów. Od przebiegu oceny może zależeć decyzja o przyznaniu dotacji dla naszego projektu.

Podstawowe zasady dotyczącego konkursu w ramach działania III.3, zorganizowanego przez Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi zostały przedstawione w poprzednich artykułach. Teraz nadszedł czas na poznanie zasad oceny naszej dokumentacji i możliwości jej ewentualnej poprawy/uzupełnienia podczas oceny. Taka sytuacja nie musi jeszcze oznaczać odrzucenia naszego wniosku i w konsekwencji braku przyznania dotacji unijnej. 

Najpierw ocena formalna, później merytoryczna

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej do Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi, w pierwszej kolejności jest ona poddawana tzw. ocenie formalnej. Podczas tej oceny badana jest zgodność dokumentów z kryteriami dopuszczającymi i administracyjnymi. 

Wniosek podlega ocenie formalnej i merytorycznej, na podstawie Kryteriów wyboru projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013 oraz Szczegółowego Opisu Kryteriów Wyboru Projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013. Aktualne wersje znajdują się na stronie internetowej: http://www.cop.lodzkie.pl.

Kryteria dopuszczające

Musimy pamiętać, że kryteria dopuszczające mają charakter bezwzględny i w przypadku negatywnego wyniku weryfikacji wniosku pod względem spełniania tych kryteriów wnioskodawca nie ma możliwości dokonania korekty. W takiej sytuacji wniosek podlega odrzuceniu. Na tym etapie badana jest prawidłowość złożenia wniosku (czy wniosek został złożony w określonym terminie i w określonej instytucji), prawidłowość sporządzenia wniosku (czy wniosek został sporządzony na obowiązującym formularzu i wypełniony w języku polskim), kwalifikowalność projektu (zgodność inwestycji z typami projektów wymienionych w Szczegółowym Opisie Priorytetów, regulaminie konkursu), kwalifikowalność beneficjenta/partnera (zgodność beneficjenta/partnera z typami beneficjentów uprawnionymi do ubiegania sie o wsparcie w ramach konkursu, kwalifikowalność beneficjenta/partnera w kontekście art. 207 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, zgodność z kryteriami określonymi w odpowiednich rozporządzeniach dotyczących udzielania pomocy publicznej). 

Polecamy serwis Zakładam firmę

Kryteria administracyjne

W ramach oceny formalnej, wniosek poddawany jest również analizie pod kątem kryteriów administracyjnych. W ramach tego etapu z kolei badana jest kompletność wniosku o dofinansowanie (złożenie w wymaganej liczby egzemplarzy wniosku, złożenie wymaganych załączników do wniosku poprawność wyliczeń arytmetycznych, tożsamość wersji papierowej wniosku z wersją elektroniczną) oraz tzw. kwalifikowalność finansowa (zgodność wydatków planowanych do poniesienia w ramach projektu z dokumentami programowymi, spełnienie warunki zapewnienia środków na pokrycie wkładu własnego, spełnienie warunku minimalnej/maksymalnej wartości projektu, poprawność przygotowania montażu finansowego i obliczenia poziomu dofinansowania). 

Ocena formalna wniosku dokonywana jest w terminie 50 dni roboczych od dnia zakończenia naboru wniosków. Podczas oceny formalnej wnioskodawca ma możliwość jednokrotnego poprawienia/uzupełnienia wniosku. 

Jeżeli wnioskodawca nie poprawi wniosku o dofinansowanie w terminie wskazanym w wezwaniu (10 dni od roboczych od daty otrzymania wezwania) lub gdy nie dostarczy wniosku w wymaganej formie nie podlega on dalszej ocenie. 

O wynikach oceny – pozytywnych jak i negatywnych – wnioskodawca informowany jest pisemnie przez Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi. Pozytywnie oceniony wniosek jest przekazywany do dalszej oceny pod kątem spełniania kryteriów merytorycznych. Negatywnie oceniony wniosek nie podlega dalszej ocenie.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Domagała

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK