| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Załączniki do wniosku na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim – część II

Załączniki do wniosku na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim – część II

Podczas kompletowania dokumentacji aplikacyjnej nie możemy zapominać o wszystkich wymaganych załącznikach do wniosku. W przypadku niekompletności złożonej dokumentacji możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie podczas oceny wniosku.

W I części artykułu zostały przybliżone podstawowe zasady podczas przygotowywania dodatkowych dokumentów, których załączenie do wniosku o dofinansowanie jest wymagane w procesie ubiegania się o środki unijne. Teraz nadszedł czas, aby dokładnie poznać te dokumenty. 

Załączniki powinny zostać przygotowane zgodnie z Regulaminem konkursu dla działania III.3 oraz wzorami poszczególnych dokumentów. Są one dostępne pod adresem strony internetowej: http://www.cop.lodzkie.pl

Wykaz załączników

Lista wymaganych załączników jest wskazana na końcu wniosku o dofinansowanie. Po pierwsze do wniosku należy załączyć dokumenty potwierdzające status prawny i dane wnioskodawcy oraz partnera projektu.

Może to być na przykład wypis z KRS, wypis z Ewidencji Działalności Gospodarczej, umowa spółki cywilnej. 

Po drugie – biznes plan, który powinien być załączony do wniosku o dofinansowanie również w wersji elektronicznej. Wzór biznes planu stanowi załącznik nr 3 do dokumentacji konkursowej i zamieszczony jest na stronie instytucji organizującej konkurs w działaniu III.3. Podczas przygotowywania biznes planu dla naszego projektu musi pamiętać, aby dane w nim zawarte były tożsame z danymi zawartymi we wniosku o dofinansowanie.

Pamiętajmy, że spójność informacji zawartych we wniosku i załącznikach jest badana podczas oceny wniosku. Nasza dokumentacja aplikacyjna powinna również zawierać informacje dotyczące oddziaływania inwestycji na środowisko naturalne. W tym celu do wniosku o dofinansowanie niezbędne jest załączenie pełnej dokumentacji z postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko/Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko lub kopii dokumentu potwierdzającego, że dla danej inwestycji raport nie musi być sporządzany.

Porównaj: Dotacje unijne na szkolenia, usługi doradcze oraz studia podyplomowe

Ponadto należy załączyć „Oświadczenie dotyczące wpływu projektu na obszary objęte siecią Natura 2000” oraz „Formularz do wniosku o dofinansowanie w zakresie oceny oddziaływania na środowisko”. Na etapie oceny wniosku o dofinansowanie weryfikowane będzie również posiadanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenia budowy/robót budowlanych (w zależności o typu projektu). Regulamin nakłada także na wnioskodawcę konieczność załączenia wyciągu z dokumentacji technicznej (lub program funkcjonalno-użytkowy) i/lub specyfikę zakupywanego sprzętu/usług. Ponadto musimy pamiętać o załączeniu szeregu oświadczeń, których wzory umieszczone zostały na stronie internetowej instytucji organizującej konkurs. Zatem do wniosku obligatoryjnie powinniśmy załączyć m.in. „Oświadczenie dotyczące pomocy publicznej”, „Oświadczenie o kwalifikowalności podatku VAT”, „Oświadczenie o zabezpieczeniu środków finansowych na realizację projektu”, „Oświadczenie Beneficjenta o niepodleganiu wykluczeniom”. 

Szczegółowy wykaz dokumentów dodatkowych, które muszą zostać załączone do dokumentacji aplikacyjnej zawiera wniosek o dofinansowanie, dostępny pod adresem strony internetowej: http://www.cop.lodzkie.pl

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Załączniki do wniosku na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim
Załączniki do wniosku na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »